Ömer Salman

Ömer Salman son dönemlerde müzik severler tarafından büyük beğeni ile takip edilmektedir. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 doğumlu sanatçı’nın babası uzun yıllar Ağrı’da Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü İnşaat Kontrol Teknikeri olarak çalışmıştır. Aslen’de Ağrı Doğubeyazıt’lı olan Ömer Salman Ağrı’da doğmuştur.

1989 yılında tatil ve ziyaret için Balıkesir’de yaşayan amcası, eski Milli Atlet Sadık Salman’ı ailece ziyaret etmişler, ardından Balıkesir’i çok beğendikleri için orada yaşamaya karar vermişlerdir.

Ağrı Alparslan İlköğretim Okulunda 5. sınıfa kadar okumuş ve 5. sınıftan itibaren Balıkesir Namık Kemal İlköğretim okulunda eğitimini sürdürmüştür. Ardından Balıkesir’de Ortaokul ve Liseyi okumuş müzik kariyerini devam ettirebilmek için dönem dönem İstanbul’a gitmiştir. 1999 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Türk Halk Müziği Bölümü sınavlarını burslu olarak kazanmayı başarmıştır.

2003 yılında konservatuvardan mezun olmuş diğer bir yandan Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü tamamlamıştır.

2004 yılında Urfa Suruç‘ta askerliğini yapan Ömer Salman askerlik bittikten sonra İstanbul’a yerleşmiştir. Bir süre gruplarla çalışmış, kayıt yapmış ve Türk Halk Müziği çok sesli koro çalışmalarında korist olarak yer almıştır.

Günümüzde kendi söz ve müzik çalışmalarını sürdüren Ömer Salman home stüdyosunda bestelerini ve çalışmalarını devam ettirmektedir.

Beste ve düzenlemesi kendisine ait olan Zaman Geçse’de isimli eseri Gece Yolcuları tarafından seslendirilmiştir.

Televizyon ekranlarında yayınlanmış olan Bu Şehir Arkandan Gelecek Final Şarkısı Gide Gide’yi Ömer Salman seslendirmiştir.

2018 yılında ilk çıkış şarkısı Aşkı Iskalarsan Kendini Vurursun Youtube video sitesinde ciddi bir izlenme kitlesine ulaşmıştır. Şarkıyı Fox Tv ekranlarında yayınlanan Yaparsın Aşkım isimli programdada seslendirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz