Ömer Öztürk

Ömer Öztürk özellikle son yıllarda TRT ekranlarında yayınlanan Vapurda Çay Simit Ekmek isimli program ile ekran severler tarafından sıkça merak edilen isimdir. Hakkında kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Ömer Öztürk, İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü memleketi Eskişehir’de tamamlamıştır. Ardından üniversite eğitimi için İstanbul’ya yerleşmiş, okul döneminde tecrübe ve para kazanmak için bir çok farklı işte çalışmıştır.

32.Gün haber programında arşiv kasetlerini taşımış, günlerce deşifre hazırlamış, Kanal D’de çay getirip götürdüğünü dile getirmiştir. Resmi web sitesinde üniversite arkadaşlarının ödevlerini yaparak para kazandığını bile takipçilerine aktarmıştır.

O yıllarda futbol okulu işletmiş, ajansa yazılmış reklam filmlerinde oynamıştır. İletişim Fakültesi’ni bitiren Öztürk, mezun olduğu üniversite’de araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Günümüzde ise kamera-kurgu, televizyon programcılığı gibi alanlarda ders vermekte, sunuculuk yapmakta ve belgesel filmleri üzerine çalışmalara gerçekleştirmektedir. 2011 yılının başlarında Ömer Medya’yı kurmuştur.

Ömer Öztürk hakkında kısa bilgiler;

Yaşantısını İstanbul Moda’da sürdüren ünlü isim balık burcudur. Sık sık vapura binmekte, scooter kullanmakta, film seyretmeyi, yüzmeyi, doğayı ve doğa sporlarını çok sevmektedir. Sıkı bir Galatasaray taraftarı olan ünlü isim futbol ile de oldukça ilgilenmektedir. Çehov hikayelerini sevmekte, etkilendiği kitaplar arasında ise “Atlas Vazgeçti” isimli kitap yer almaktadır. Nuri Bilge Ceylan, Ferzan Özpetek ve Fatih Akın en beğendiği Türk yönetmenlerdir. En sevdiği Türk filmleri ise, Uzak, Serseri Mayınlar, Nefes, Kader, Yaşamın Kıyısında, Bir Zamanlar Anadolu.

2005 yılında Belgesel film çalışmaları, onu sinema alanında da geliştirmiş ve bir çok başarılı projede yer almıştır. Belgesel çekimleri süresince kameramanlık, muhabirlik, kurgu ve ses operatörlüğü, fotoğrafçılık, afiş tasarlama, yapımcı ve yönetmen gibi bir çok farklı görevin üstesinde gelmiştir. Kalbinle Oyna Oğlum, Mirasım Müzik, Aziz Nesin – Çatalca Aziz Nesin Vakfı Belgeseli, Alethea, Marenostrum, 4857, Silikozis, Muhalif Müzik bunlardan bir kaçıdır.

Diğer bir yandan kurucusu olduğu Paradisofotoğraf ekibi bünyesinde sosyal sorumluluk projelerine ve bu konudaki belgesel filmlerine destek vermektedir. Ayrıca Vapurda Çay Simit Sohbet programının sunucusu ve yapımcısı’dır. Programa değer verdiği, eleştirmek, yermek veya yargılamak için değil, gerçekten sevgisini paylaşmak ve birşeyler öğrenmek istediği kişileri davet etmek istediğini dile getirmiştir. Sinan Canan, Hakan Mengüç, Ali Sunal, İlyas Yalçıntaş, Hayati İnanç, Mehmet Özgür, Erkan Sever, Serdar Kılıç, Mustafa Ceceli, Arda Türkmen, Ömer Öztürk ve Yılmaz Vural davet ettiği sadece bir kaç isimdir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz