Ömer İleri

Ömer İleri, İletişim Teknolojileri Başkanı olarak görevini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Kendisi 7. Olağan Kongresi sonrası bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Akparti’ye Mesleki Yeterlilik Kurumu’na göreve getirildi. Ömer İleri hakkında bilinmeyenler ve biyografisi.

Ömer İleri Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektrik/Elektronik Mühendisliği Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini tamamladı. Kendisi 2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA eğitimlerini tamamladı.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. Kendisi eski bakanlardan Tevfik İleri’nin torunudur.

Ömer İleri’nin Aldığı Ödüller: 2009 IEEE Fred Ellersick makale

2011 yılı itibariyle 4 yıl boyunca Avea’da AR-GE Operasyon Müdürlüğü yaptı. Buradan çıktıktan sonra 1 yıl boyunca Cypress Semiconductor Corporation’da Yazılım Mühendislik Müdürlüğü yaptı. 2015 yılında buradan ayrıldı. Daha sonra 2 yıl Mimosa Networks’te Ürün Müdürü olarak görev yaptı. Buradan da ayrıldıktan sonra 3 yıl boyunca Amazon Lüksemburg ofisinde Kıdemli Ürün Müdürü ve Kıdemli Program Müdürü unvanında çalıştı.

2020 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak Sabancı Üniversitesi’nde Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev aldı.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz