Ömer Faruk Beyaz

Ömer Faruk Beyaz gelecek yıllarda Türk futbol dünyasının kendisinden çok şeyler beklediği yıldız futbolcu adayları arasında gösterilmektedir. Hakkında ise futbol severler aslen nereli? kaç yaşında? hangi takımlarda forma giydi? gibi bir çok soruyu merak ediyor. Kısaca futbol kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

İstanbul Bağcılar’da dünyaya gelen Ömer Faruk Beyaz şimdiden geleceğin yıldızlarından olacağının sinyallerini vermektedir. 2003 doğumlu genç yıldız adayı günümüzde Fenerbahçe Spor Kulübü alt yapısında forma giymektedir. Boyu 1.72 cm, kilosu 59, burcu ise Başak’tır. İstanbul doğumlu’dur, ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Top tekniği, driplinkleri, ara pasları ve oyun zekası ile kendisinden sıkça söz ettirecek isimlerin başında gelmektedir. Gelecek yıllarda Fenerbahçe takımının elinde tutamayacağı gibi bir çok söylemler sıkça haber sitelerinde yer almaktadır.

Orta Saha oynamakta ve 10 numaralı formayı giymektedir. Dahil olduğu U-13 kategorisinde Türkiye İkinciliği başarısı bulunmaktadır. Karamürsel Anadolu Lisesi’nde eğitimini sürdürmektedir.

2020 yılında ilk defa Fenerbahçe A Milli takım kadrosuna Emre Belözoğlu‘nun isteği üzerine ilk 18 için alındığı açıklanmıştır.

Ömer Faruk Beyaz Milli Takım kariyeri;

Türkiye U17 (10 Maç 5 Gol)
Türkiye U16 (14 Maç 7 Gol)
Türkiye U15 (11 Maç 4 Gol)

Günümüzde forma giydiği hem Fenerbahçe takımı alt yapı, hem de Türkiye Milli Takım kategorilerinde kaptanlık görevini de üstlenmektedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz