Ömer Dinçer

Ömer Dinçer hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Siyasi hayatı ve biyografi bilgileri.

Ömer Dinçer 1956 yılının Eylül ayında aslen Karaman’da dünyaya gelmiştir. Baba ismi Duran Ahmet, anne ismi ise Ayşe’dir. Öğretim Üyesi olan Dinçer; Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Yönetimi ve Politikası Bölümü mezunudur. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamlayan Dinçer, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında 1988’de Doçent, 1994’te Profesör olmuştur.

Ömer Dinçer çalışmaları;

1993 yılında ABD Drexel Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak çalışmalarda bulunmuştur. Marmara Üniversitesi Orta Doğu Ülkeleri Enstitüsü’nde Müdür Yardımcılığı, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Programlarında Başkanlık şeklinde görevlerde bulundu. BM Habitat II Konferansı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi koordinatörü olarak da görev almıştır. Beykent Üniversitesinde Rektör Yardımcısı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü olarak görev aldı.

1994-1997’de üniversitedeki görevlerin yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Baş danışman olarak görev almıştır. 1999-2003 yılları arasında, Beykent Üniversitesi‘nde; Rektör Yardımcılığı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevlerini başarıyla yürüttü. 11 Nisan 2003 tarihinde Başbakan Başmüşaviri, 21 Ekim 2003 tarihinde de Başbakanlık Müsteşarı olarak görevlendirildi. 22 Temmuz 2007 milletvekili genel seçimlerinde AK Parti İstanbul milletvekili seçildi ve 1 Mayıs 2009 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına atanmıştır. 12 Haziran 2011 milletvekili genel seçimlerinde İstanbul’dan tekrar Ak Parti‘den milletvekili seçilmiş ve 6 Temmuz 2011 tarihinde açıklanan bakanlar kurulu listesinde de Milli Eğitim Bakanı olarak görevlendirilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı görevini Nabi Avcı‘ya devreden Dinçer, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Prof. Dr. Dinçer, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz