Ömer Demir

Ömer DEMİR TZOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu ve Başakşehir Ziraat Odası Başkanı. Hakkında merak edilenler. Kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ömer Demir Kimdir?

Ömer Demir TZOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu ve Başakşehir Ziraat Odası Başkanı’dır. İlkokul eğitimini Sürmene İlköğretim’de tamamlamıştır. Ardından Bursa İmam Hatip Lisesi’ni bitirmiştir. Lisansüstü eğitimini ise Moscow Agriculture Academy’de Yüksek Ziraat Mühendisi olarak tamamlamıştır.

Ömer Demir Nereli?

Ömer Demir Trabzon’ludur. Aslen baba tarafından Trabzon nüfusuna kayıtlıdır.
omer demir2
1987 senesinden bu yana yaşantısını İstanbul Büyükçekmece’de sürdürmektedir. Evli ve 6 evladı vardır.

1990’da Demircan Süt ve Süt Ürünleri firmasını kurmuştur. Bölgedeki süt üreticilerinden aldığı sütlerle; Yoğurt, Kaymak vb. süt ürünleri üreticiliğini üstlenmiştir.

1994 senesinde, Refah Partisi Büyükçekmece İlçe Teşkilatı kurucuları arasında yer almıştır.

1999 ve 2000 yılları arasında, Amerika’da Tarım alanında Zirai Üretim teknikleri ve hayvancılık faaliyetlerinde incelemeler gerçekleştiren Demir, 2001 ve 2008 yılları arasında ise Adalet ve Kalkınma Partisi Büyükçekmece İlçe Teşkilatı’nda yer almıştır. Teşkilat bünyesinde kurucu üye olarak Mali İşlerden sorumlu başkan yardımcısı görevini üstlenmiştir.

2009 senesinde TZOB İstanbul Başakşehir Ziraat Odası Başkanı seçilen Demir, 2011’de TZOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Başkanı olmuştur. Günümüz itibariyle İstanbul Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurul Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Resmi instagram hesabı @omer.demir61 ‘dir. Resmi twitter hesabı ise @61omerdemir ‘dir. Ayrıca https://omer-demir.com web sitesinde videolar, duyurular ve hakkında bilgiler mevcuttur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz