Ömer Bayram

Ömer Bayram 2018 yılında Fenerbahçe ve Galatasaray takımını karşı karşıya getiren isim olmuştur. Peki kaç yaşında? aslen nereli? bugüne kadar hangi takımlarda forma giydi? kısaca hayatı, futbol kariyeri ve biyografi bilgileri.

1991 doğumlu futbolcu Ömer Bayram Hollanda Breda‘da dünyaya gelmiştir. Burcu Aslan‘dır. Futbol hayatına Hollanda’da Baronie takımı alt yapısında başlamış ardından NAC Breda takımının alt yapısında geçmiştir. 2009 yılında ise NAC Breda A Takımına 50 Bin Euro imza bedeli ile dahil olmuştur.

2012 yılında 350 Bin Euro bonservis bedeli ile Kayserispor takımına, 2016 yılında ise bonservissiz olarak 2.5 Milyon Euro imza karşılığında Akhisarspor takımına transfer olmuştur. 2018 sezonunda ise, transferin son gününde Galatasaray ile sözleşme imzalamıştır.

Defansın solunda ve orta sahanın solunda görev yapabilen Ömer Bayram toplam 5 kez Türkiye U18, 2 kez U21 ve 12 kez Türkiye A2 Milli takım formalarını giymiştir.

Ömer Bayram Milli takım kariyeri;

Türkiye U18 Milli takım formasını 5, U21 formasını 2 ve Türkiye A2 Milli takım formasını 12 kez giymiştir. 27 Mart 2018 tarihinde Türkiye A Milli takım kadrosuna dahil olmuştur. Toplam iki karşılaşmada forma şansı bulmuştur.

İlk A Milli takım kadrosuna, İrlanda Cumhuriyeti ve Karadağ ile yapılan hazırlık karşılaşmaları ile dahil olmuştur. Milli takım kadrosuna, Mircea Lucescu tarafından davet edilmiştir.


Aslen nereli?

Annesi Hollanda’da doğup büyümüş, babası ise Hollanda’ya memleketinden işçi olarak göç etmiştir. Orada tanışmış ve evlenmişlerdir. Ömer Bayram’da bu nedenle Hollanda’da doğmuştur. Amatör olarak futbol oynayan birde erkek kardeşi vardır. Baba tarafından aslen Kayseri‘lidir.

Hollanda’da yaşadığı dönemlerde sıkça memleketi Kayseri’yi ziyaret ettiklerini belirtmiştir. Ardından Antalya’da tatilini sürdürmüştür.

Bir röportaj’da örnek aldığı futbolcu olarak Arjen Robben’i işaret etmiştir. Oyun tarzının Robben’e çok benzediğini aktarmıştır. Ayrıca Arda Turan’ıda çok beğendiğini dile getirmiştir.

En çok merak edilen soruların başında ise Ömer Bayram’ın hangi takımlı olduğudur. Hollanda’da yapılan bir röportaj’da küçüklüğünden beri Galatasaray taraftarı olduğunu belirtmiştir. Futbol dışında hobileri arasında, kardeşi ile gezmeyi, yüzmeyi ve sinema gitmeyi çok sevmektedir. Komedi ve aksiyon filmlerinden hoşlanmakta, yemek olarak ise annesinin yaptığı tüm yemekler.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz