Olivia Rodrigo

Olivia Rodrigo özellikle 2021 yılında seslendirdiği Driving License isimli şarkı ile kısa süre içinde ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Güzel isim hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Olivia Rodrigo Kimdir? Nereli?

Olivia Isabel Rodrigo 2003 yılında Amerika’nın Kaliforniya Eyaletinde dünyaya gelmiştir. Aslen Filipinli göçmen bir baba ile Alman asıllı bir annenin kızıdır. Kaliforniya’da doğup büyümüş Filipinler’e hiç gitmemiş, ilerleyen yıllarda mutlaka Filipinler’i ziyaret etmek istediğini dile getirmiştir.

Henüz 6 yaşında iken şan dersi almaya başlamış, eğitim aldığı hocası tarafından o dönemde yeteneği keşfedilmiştir. 5. sınıfta iken One Direction fan günlüğü tutmuş, günümüz de ise kendi hayranları, fan kulüpleri gittikçe büyümekte. İlerleyen yıllarda One Direction hayranı olduğunu öğrenen grubun şarkıcısı ve söz yazarı Niall James Horan günlüğünü okumak istemiş, ancak Olivia utandığı için izin vermemiştir.

Hem oyuncu, hem de şarkıcı olarak yer aldığı projelerde kısa süre içinde üne kavuşmuştur. Oyunculuk kariyerinde, Disney Channel’ın Bizaardvark isimli dizisi ile 2016 ve 2019 yılları arasında, Paige Olvera karakterini canlandırmıştır. Bu dizi ile kısa süre içinde tanınan güzel isim, 2019 yılında ise Disney’in High School Musical: The Musical: The Series dizisinde Nini Salazar-Roberts karakteri ile başrol oyunculuğunu üstlenmiştir.
olivia rodrigo3
8 Ocak 2021 tarihinde ilk single çalışması, Drivers License büyük bir ilgi görmüştür. Bu şarkıyı yapımcısı Dan Nigro ile beraber kaleme almıştır. Şarkı Billboard Hot 100 listesine bir numaradan giriş yapmış, 12 Ocak günü 17 milyon kez dinlenerek Spotify’da bir günde en fazla dinlenen şarkı rekorunu kırmıştır.

Drivers License şarkısının yanı sıra, iki single daha çıkaran Rodrigo’nun “Deja Vu” şarkısı Billboard listesine 8., “Good 4 U” isimli şarkısı ise yine 1. sıradan giriş yapmıştır. Şarkıcılık kariyeri de oyunculuk kariyeri kadar başarılı olmuştur. İlk iki şarkısının ikisi Billboard Hot 100 listesine ilk 10 sıradan giriş yapan ilk şarkıcı ünvanının sahibidir.

21 Mayıs 2021 tarihinde, Sour isimli ilk albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturarak, eleştirmenlerden de tam not aldı.

Taylor Swift hayranı olan Olivia Isabel Rodrigo, seslendirdiği şarkıların ardından dünyaca ünlü bir çok isimden tebrik mesajları almıştır. Hailey Bieber, Cardi B, Lucy Hale ve Halsey gibi isimlerin tebrik ettiği başarılı sanatçıyı hayranı olduğu Taylor Swift de tebrik eden isimler arasında yer almıştır.

Olivia Rodrigo Boyu, Kaç Yaşında?

Olivia Isabel Rodrigo’nun boyu 1.65 cm, burcu ise koç’tur. 2022 yılı itibariyle 19 yaşındadır. Resmi instagram hesabını @oliviarodrigo ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 23,7milyon civarında takipçisi bulunuyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz