Okay Köksal

Okay Köksal Survivor 2019 yarışmasında Türkiye takımının iddialı yarışmacıları arasında yer almaktadır. Peki kimdir? ne iş yapıyor? kaç yaşında? evli mi? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Abilerinin ve babasının önderliğinde henüz 7 yaşında iken güreşe başlamıştır. Ailesinden ve hocalarından aldığı desteği ileri seviyelere taşımış, Ankara Tedaşspor’da profesyonel olarak güreşmeye başlamıştır. Katıldığı bir çok yurt dışı turnuvalarında şampiyonluklar yaşayan Okay Köksal’ın ayrıca bir Avrupa Şampiyonluğu, son saniyede kaçan ise bir dünya şampiyonluğu vardır.

Kariyeri boyunca bir defa yenilmiş ve dünya 2.si olmuştur. 2019 yılında Türkiye-Yunanistan Survivor yarışmasına oylar sonucunda katılmayı başaran başarılı sporcu yarışmada kolumuzu bacağımızı bırakacağız. Çünkü Yunanistan bizim ezeli rakibimiz diyerek yarışmadaki ciddiyetini ortaya koymuştur. Açlık ile bazen sıkıntılı durumlar yaşanabileceğini ama yine de benliğini ve karakterini ortaya koyarak sonuna kadar mücadele edeceğini dile getirmiştir. Güreşçi kimliğinin yarışmada etkili olacağını ve güreşin dünyanın en zor sporlarından olduğunu, bir güreşçinin Survivor’da neler yapabileceğini herkese göstermek istediğini açıklamıştır.

1987 yılında dünyaya gelen Okay Köksal baba tarafından aslen Artvin İli, Ardanuç İlçesi nüfusuna bağlıdır. Evlidir, yaşantısını ailesi ile birlikte Ankara’da sürdürmektedir. Kısaca Avrupa Şampiyonu, Dünya ikincisi, Milli Güreşçi, Beden Eğitimi Öğretmeni ve Survivor 2019 yarışmacısıdır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz