Okan Urun

Okan Urun oyuncu, yönetmen ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilen sorulara cevaplar, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Okan Urun Kimdir?

Okan Urun yönetmen, yazar ve oyuncu. Paris Sorbonne Nouvelle Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Yine aynı üniversitesi de Yüksek Lisans yapmıştır. Aynı dönemde Paris Hector Berlioz Belediye Konservatuarı’nın Jean-Louis Bihoreau ve Michele Garay yönetimindeki Oyunculuk bölümüne devam etmiştir.

Okan Urun Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Okan Urun 39 yaşındadır. Doğum tarihi ise 1983. İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Ünlü isim, Yves Marc, Claire Heggen gibi isimlerle atölye çalışmaları yapmıştır. 2006 yılında, Melis Tezkan ile beraber, Biriken’i kurmuştur.

Yakındoğu’da İhanet, Yala Ama Yutma!, people as places as people ve Re: Fwd: die in good company gibi sahne ve yerleştirme çalışmaları gerçekleştirmiştir. 2008 yılından bu yana, aralıklarla Maltepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nde ders verdiği belirtiliyor.

Oyunculuk Kariyeri:

İlk ekran deneyimini Bartu Ben isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Zengin Kız isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Zengin Kız adlı dizide Merih karakteri için kamera karşısına geçen başarılı isim, resmi instagram hesabını @okanu ismi ile kullanmaktadır.

Zengin Kız isimli dizi de ayrıca Alina Boz, Tarık Emir Tekin, Nazan Kesal, Tülin Ece ve Hazal Filiz Küçükköse gibi isimler de rol almıştır.

Maalesef henüz boyu, kilosu, medeni durumu ve aslen nereli olduğu gibi merak edilen bilgilerine ulaşılamamıştır.

Tiyatro Ödülleri

İz / Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” (2014)
İz / Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri 2013 “Yardımcı Rolde Erkek Oyuncu” (2013)
İz / Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri “Beklan Algan Umut Veren Genç Erkek Oyuncu” (2013)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz