Okan Karacan

1977 doğumlu usta spiker, sunucu ve radyo yapımcısı Okan Karacan İstanbul doğumludur. Babası Makina mühendisi sanayici, annesi ise ev hanımıdır, Erkan isminde birde abisi vardır.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul Şişli’de Terakki Vakfı Özel Şişli Lisesi’nde okumuştur.

Lise döneminde iken 1994’te İstanbul Liseler arası tiyatro yarışmasında en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

Profesyonel aşçılık, satış ve pazarlama sertifikasyonlarına da sahip olan Okan Karacan, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Müzikoloji Bölümü mezunudur.

Bir süre turizm ve mağazacılık gibi ticari sektörlerde iş hayatını sürdüren Karacan Sinevizyon isimli bir programda program asistanı olarak medya hayatına atılmıştır.

Show Tv’de Şakamatik, Kanal D ekranlarında Taksi ve Çocuktan Al Haberi, Atv ekranlarında Sakarazi, TRT ekranlarında Sayısal Gece, Günbe Gün, Fox Tv’de Oyun Bozan. Star Tv’de Kabere Kabere, Best Tv’de Sabah Neşesi, Best Fm’de Gamlıbaykuş ve Alem Fm’de Karacan OnAir gibi bir çok televizyon ve radyo programını sunmuştur.

Uzun bir süre kilo sorunu yaşayan Okan Karacan tam 145 kg ağırlığa kadar ulaşmış ardından tedavi ile 5.5 ay gibi kısa bir sürede 95 kiloya inmeyi başarmıştır. Günümüzde ise 80 kilo civarındadır.

Yurt dışında Karacan Artistik Hizmelet isimli bir yapım şirketinin sahibidir. Ayrıca çeşitli organizasyonlarda telemarketing üzerine sunuculuk yapmaktadır.

Okan Karacan bugüne kadar Sigara Böreği ve Beyefendi bir yalancı arıyor tiyatro oyunlarında yer almıştır. Ayrıca Salacak Öyküleri, Hayat Bilgisi, Bir Varmış Bir Yokmuş, Çılgın Dersane, Sevda Tepesi, Anında Görüntü, Ayakta Kal, Dedektif Biraderler ve Çılgın Dersane 3 gibi sinema ve dizilerde rol almıştır.

Evli olan başarılı oyuncu, sunucu Okan Karacan’ın eşi mimar Zeynep Kadıoğlu’dur. 2014 yılında evlenmiş ve bu evliliğinden Alican isminde bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz