Okan Avcı

Okan Avcı Şahsiyet isimli dizide Tufan Elibol karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Daha önce de sinema ve diziler de rol alan başarılı oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Okan Avcı Kimdir? Nereli?

1984 yılının Kasım ayında dünyaya gelen başarılı isim hem oyuncu, hem de yönetmen kimliği ile kariyerini sürdürmektedir. Aslen Antalya’nın Kaş İlçesi’nde doğan Avcı, İstanbul Üniversitesi’nden mezun olmuştur. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2007 yılında Annem isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. 2011 Kadim adlı sinema filminin yönetmenliğini üstlenmiştir. Özellikle başrolünü Haluk Bilginer‘in üstlendiği Şahsiyet dizisindeki Tufan Elibol karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Sihirli Değnek Ajans bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdüren başarılı Okan Avcı, ayrıca bir kaç sinema filminde rol almıştır. Resmi instagram hesabını @okan_avci olarak kullanan başarılı oyuncu yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Oynadığı Sinema filmler:

İftarlık Gazoz (Adem’in Babası Yörük Osman – 2015)
İçimdeki Balık İçimdeki Balık (Tolga – 2013)
Sivas (Öğretmen – 2013)
Ocak Ayının İki Yüzü (2013) (Two faces of january)
Çoğunluk (Mertkan’ın Kankası – 2010)
Nefes: Vatan Sağolsun (Üsteğmen Habercisi – 2009)

Kadim ile 48. Altın Portakal’da en iyi belgesel ödülünü almıştır. Kendisini oyuncudan çok yönetmen ve sinemacı olarak tanımlayabiliriz. Two faces of january (Ocak Ayının İki Yüzü) setinde Oscar Isaac ile Neşet Ertaş‘tan türküler seslendirmiştir. Kadim ile izleyenleri en sonunda Erkan Oğur ile ağlatmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz