Oğuzhan Kayra Koç

Oğuzhan Kayra Koç hakkında kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? eğitim durumu gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Oğuzhan Kayra Koç, aslen Ankara doğumludur. Boyu 1.85 cm, kilosu 73, burcu ise kova’dır. 3 kardeştir, babası ise Demir Çelik sektöründe iş hayatını sürdürmüştür. Ankara Çizmeci İlköğretim Okulu’nda başladığı eğitim hayatına, İvedik OSB Teknik Koleji Makine Bölümü ile devam etmiştir. 2012 senesinden itibaren, Ankara Akademi Sanat Tiyatrosu bünyesinde çalışmalarını sürdüren yakışıklı oyuncu günümüze kadar bir çok dizide rol almıştır.

Eğitim hayatının ardından ise 2016 senesinde dizi oyunculuğu için İstanbul’a yerleşmiştir. Kubilay Karaburçak ve Çağrı Bayrak gibi isimlerden oyunculuk eğitimleri almıştır. At biniciliği ve dövüş sanatları ile ilgilenmekte, ayrıca Wing Chun sporunda 3 dan derecesi bulunduğu belirtilmektedir.

Günümüz itibariyle Star Tv ekranlarında yayınlanan Sevdim Seni Bir Kere isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır. Dizide Ozan karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. En fazla merak edilen sorulardan birisi ise sevgilisi var mı? Bu sorunun cevabı ise resmi sosyal medya hesaplarından da anlaşılacağı üzere evettir. Ancak sevgilisi hakkında hiç bir bilgi bulunmamakta, mutlu birlikteliği devam etmektedir.


Oynadığı diziler;

2019 – Sevdim Seni Bir Kere (Ozan)
2016 – Vatanım Sensin
2016 – Hayat Şarkısı
2016 – Umuda Kelepçe Vurulmaz.

Tiyatro oyunları;

Peter Pan Müzikali
Çanakkale Mahşeri
The Passangers.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz