Oğuz Görceğiz

0

Oğuz Görceğiz hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki aslen nereli? kaç yaşında? albüm çalışmaları, O Ses Türkiye yarışması, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılının Haziran ayında dünyaya gelen başarılı ses Oğuz Görceğiz aslen Kars’ın Digor İlçesi nüfusuna kayıtlıdır ve Digor’da doğmuştur. 1984 senesinde İzmir’in Menemen İlçesi’ne taşınmışlardır. Ardından eğitim hayatını ve Lise tahsilini İzmir’de tamamlamıştır. O yıllardan itibaren bir çok farklı meslek dalında iş hayatını sürdüren Oğuz Görceğiz, 1997 senesinde ise bir müzik grubu’na solist olarak katılmış ve müzik dünyasına giriş yapmıştır.

Oğuz Görceğiz müzik hayatı;

1999 senesinde ise kendi müzik grubu, Grup Sıla ile yoluna devam etme kararı almıştır. 2012 senesinde, Söz ve Müziği kendisine ait olan Werin Newroze isimli şarkıya ilk klibini çekmiş ve müzik severler ile buluşturmuştur. 2014 senesinde de ilk solo müzik albümü olan Gel Bu Bahar – Werin Newroze albümünü Aşanlar Müzik etiketi ile çıkarmıştır.

Uzun yıllarda sahne alan sanatçı, ekran severler tarafından ise özellikle katıldığı O Ses Türkiye şarkı yarışması ile tanınmıştır. Yarışmada Elmacı Güzel isimli şarkıyı söylemiş ve tüm jürilerden tam not almıştır, yarışmaya ise Beyazıt Öztürk ile birlikte devam etme kararı vermiştir.

Yarışmanın ardından yine müzik hayatına kaldığı yerden devam eden Görceğiz 1998 senesinde evlenmiştir, bu evliliğinden iki çocuğu vardır. Ancak evliliği daha sonra son bulmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz