Oğuz Demir

1

Oğuz Demir kimdir? 2002 – 2004 yıllarında Ekonomistler Platformu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini başarılı bir şekilde yapması ile tanınan Oğuz Demir hakkında birçok soru işareti oluştu. Oğuz Demir kaç yaşında? Özellikle profesyonel olarak Türkçe kullanması ile gözleri üzerinden ayrıltmayan Ekonomist Oğuz Demir evli mi? sorusu genç kızlarında akıllarında yer edindi.

Oğuz Demir Kimdir? Kaç yaşında?

2012 yılında JCI tarafından Türkiye’nin En Başarılı On Genci – Senato Özel Ödülü’nü alarak ismini tüm Türkiye’de duyurmayı başaran Amasyalı Ekonomist hakkında pek bilgi paylaşmamıştır. Adeta ‘Beni söylediklerimle tanıyın, özelliklerimle değil.’ imajı vererek birçok insana ilham olmayı başardı.

Oğuz Demir eğitim öğretim hayatı ile başarısını kanıtlamış Ekonomistlerimiz arasında adını ön plana çıkarmayı başardı. Öncelikle İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret yüksek lisans programında tamamladı. Eğitim öğretime doymayan Demir İtalya’da University of Naples Federico II’de Ekonomi ve Finans alanında doktora hazırlık programına devam etti.

En son adım olarak ise İstanbul Üniversitesi’nde İktisat doktorasını tamamladı. 2020 yılında ise başarılı bir Doçent olarak hayatına devam etmektedir. Ayrıca başarılı Ekonomist 2014 yılında University of Texas at Austin Institute for Innovation Creativity and Capital’de misafir öğretim üyeliği unvanını başarılı bir şekilde taşımıştır.

Başarılı Ekonomi yorumları ile kendini günden güne geliştiren Oğuz Demir aynı zamanda Karar Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır. Köşe yazarlığının yanı sıra KRT Televizyonu’nda “Sana Faydası Ne?” isimli programı hem hazırlayıp hem de sunmaktadır. Bundan önce Bloomberg HT’de yayınlanan “KOBİ Destek Rehberi” programının sunuculuğunu üstlenerek hatırı sayılır bir kitleye ulaşmayı başarmıştı.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz