Oğulcan Arman Uslu

Oğulcan Arman Uslu FOX TV televizyon kanalında yayınlanan Tozluyaka adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Kısa süre içinde ekran severler tarafından hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Oğulcan Arman Uslu Kimdir?

Oğulcan Arman Uslu tiyatrocu, sinema ve dizi oyuncusudur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro-Oyunculuk Anasanat Dalı mezunudur. (2011 – 2015)

Bursa Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncusu olarak çalışmalarını sürdüren Arman Uslu, günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. Rol aldığı ilk sinema filmi sonrasında Almanya’da ödül kazanmıştır. “Gilt Das Gesprochene Wort” filmi ile 2019 senesinde performansıyla Yeni Alman Sineması En İyi Oyuncu Ödülü’nü kazanan isim olmuştur.

2022 yılında Tozluyaka isimli dizi de Bilal karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Yakışıklı oyuncu daha önce Aşk ve Günah isimli dizi de Cüneyt karakterini canlandırmıştır.

Oğulcan Arman Uslu Sevgilisi Kim?

Oğulcan Arman Uslu’nun sevgilisi Sezen Keser’dir. Sezen Keser yönetmen, oyuncu ve tiyatrocudur. Kendisi gibi Mek’an Tiyatro topluluğunda yer almaktadır.

Resmi facebook hesabı kullanıcı ismi @ogulcan.uslu ‘dur. Ayrıca resmi instagram hesabı @ogulcanarmanuslu ‘nun günümüz itibariyle takipçi sayısı 10.3bin civarındadır.
Tiyatro Oyunları;

Yangınlar 2019
Titanik Orkestrası / Oyuncu 2019
Hayalî’nin Hayali 2019
Beni Bekleme Kaptan 2019
III. Reich’ın Korku ve Sefaleti 2018
İki Efendinin Uşağı 2017
Baş Belası 2017
Apaçi Gızlar 2016
Rumuz Goncagül 2016

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz