Ofelya Küçükayvaz

Ofelya Küçükayvaz bugüne kadar hangi sinema ve dizilerde rol aldı? Kaç yaşında? aslen nereli? kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş, burcu Aslan’dır. Oyuncu bir aileden gelmektedir. Babası ünlü tiyatrocu oyuncu Cengiz Küçükayvaz‘dır. Annesi ise yine babası gibi oyuncu olan Hülya Şen‘dir. Anne ve babası ayrılmıştır.

Ofelya Küçükayvaz 2003 yılında Hababam Sınıfı : Merhaba sinema filminde Damla karakterini canlandırmıştır. Bu sinema filminde Mehmet Ali Erbil, Halit Akçetepe, Hülya Koçyiğit, Zeki Alasya ve Nehir Erdoğan gibi bir çok usta oyuncu ile birlikte rol almıştır.

Aynı sene Şöhretler Kebapçısı adlı dizide Aleyna, 2014 yılında ise Ötesiz İnsanlar adlı dizide Hülya karakterleri ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. Özellikle dizilerde canlandırdığı karakterlerdeki oyunculuk başarısı ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 2019 yılında ise Fox Tv ekranlarında yayınlanan Yasak Elma isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Oyunculuk eğitimi de alan güzel isim 1.68 cm boyundadır, kilosu ise 54’tür. Aslan burcudur, saç rengi kumral, göz rengi ise Kahverengi’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz