Nurullah Aslan

Nurullah Aslan hakkında merak edilen futbol kariyeri. Hangi takımda futbola başladı? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca futbol kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1997 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Nurullah Aslan aslen Samsun’ludur. Futbol hayatına Termespor alt yapısında başlamış, ardından Erbaaspor takımında kiralık olarak forma giymiş, 2019 sezonunda Samsunspor ile sözleşme imzalamıştır.

Uzun boyu, hava topları ve yan toplardaki hakimiyetinin yanı sıra çok iyi oyun okuması ve topu oyuna çok iyi aktarması dikkatlerden kaçmamıştır. Günümüzde tüm büyük kulüplerin radarına giren genç kaleci ayrıca Milli Takım Teknik direktörü Şenol Güneş tarafından da takip edilmektedir. Uzun seneler hem Türk futboluna, hem de Milli takıma hizmet etmesi beklenen Nurullah Aslan’ın boyu 2.02 cm, burcu ise yengeç’tir.

Nurullah Aslan futbol geçmişi;

Erbaa takımında forma giydiği dönemde, Erbaaspor taraftarları tarafından kendisine Penaltı Canavarı lakabı verilmiştir. Futbol hayatına 10 yaşında başlamış, tam 7 sene, 17 yaşına kadar stoper olarak top koşturmuştur. Terme’de oynarken yedek kaleci takımdan ayrılmış, o da onun yerine kalecilik yapmaya başlamış ve başarılı kariyerini günümüze kadar sürdürmüştür.

Günümüzde Yılport Samsunspor takımında forma giymeye devam eden genç kaleci, Samsunspor takımı Teknik direktörü Ertuğrul Sağlam‘ın takımda en güvendiği isimler arasında yer almaktadır. Son dönemlerde futbol otoriteleri tarafından sık sık Trabzonspor takımının başarılı kalecisi Uğurcan Çakır ile kıyaslandığı görülmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz