Nursena Say

0
Nursena Say

Nursena Say 2022 yılında Miss Turkey 2022 1. si olarak ismini duyurmuştur. Güzel isim hakkında merak edilenler, eğitimi, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nursena Say Kimdir?

Nursena Say’ın asıl mesleği mimarlıktır. 2022 yılında katıldığı Miss Turkey 2022 yarışmasını kazanmış ve tüm Türkiye’nin gündeminde yer almıştır.

Nursena Say Nereli?

Nursena Say aslen Mersin doğumludur. Günümüz de yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Nursena Say Boy, Kilo

Nursena Say’ın boyu 1.80 cm, kilosu ise 55’dir.

Nursena Say Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Nursena Say 24 yaşındadır. Doğum tarihi 1998, doğum yeri ise Mersin’dir.
Nursena Say

Nursena Say Eğitimi, Ne Mezunu?

Nursena Say Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. 1 sene mimarlık deneyimi yaşayan güzel isim, eğitim döneminde oyunculuk ve modellik ile ilgilenmeye başlamıştır.

İlk amacının her zaman okumak ve eğitimden yana olduğunu belirten Say, rol model olarak ise kendisine örnek aldığı ismin Azra Akın olduğunu sözlerine eklemiştir.

Miss Turkey 2022 1. si olan güzel model, Türkiye’nin en güzel kızı seçilerek tacını takmış, Türkiye’yi Miss World’de temsil etmeye hak kazanmıştır. Yarışmada ayrıca 2. olan isim Aleyna Şirin, 3. olan isim ise Selin Erberk Gurdikyan olmuştur. Annesi ve kimin kızı olduğu gibi sorular da merak konusu olmuştur. Yarışmada 3. olan Selin Erberk ise Neşe Erberk’in kızıdır.

Miss Turkey 2022 yarışmasında jüri koltuğunda ise Can Sandıkçıoğlu, Demet Şener, Tan Sağtürk, Pınar Altuğ Atacan, Prof. Dr. Onur Erol, Sultan Tepe, Neslişah Yılmaz ve Gürhan Sayar yer almıştır. Güzel isim yarışmada 19 numara ile yer almıştır.

Vücut Ölçüleri de bir hayli merak edilen güzel ismin bu bilgisine henüz ulaşılamamıştır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @nursenasay ‘dır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 30bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz