Nuri Serinlendirici

Nuri Serinlendirici Azerbaycan asıllı müzisyen, şarkıcıdır. Seslendirdiği eserler ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran ünlü isim hakkında merak edilenler. Kısaca eğitimi, yaşı, memleketi, müzik kariyeri, evliliği, hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılında dünyaya gelen sanatçı Nuri Serinlendirici Azerbaycan asıllıdır. Azerbaycan Julfa Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde doğmuş ve büyümüştür. Burcu Yengeç, boyu 1.69 cm, kilosu ise 87’dir.

Henüz 7 yaşında iken müziğe olan ilgisi nedeniyle Julfa Bölge Müzik Okulu Harmony Class’e kayıt olmuş ve mezun olmuştur. Ardından Julfa bünyesinde kendi müzikal kolektif koleksiyonunu yaratan isim olmuştur.

1995 senesinde Azerbaycan, Bakü’ye giderek Bakü Yasamal İlçesinde ortaokulda eğitimini devam ettirmiştir. Okul döneminde konserler vermeye başlayan Nuri Serinlendirici, Lise eğitiminin ardından 2 sene İstanbul’da Yılmaz Müzik Okulu’nda çalışmıştır.

1999 senesinde ülkesinde vatani görevini tamamlamış o dönemde askeri orkestrada görev almıştır. 2002 yılından beri Rusya’da yaşantısını sürdüren usta sanatçı Moskova’da müzik kariyerini sürdürmektedir.

2018 yılında Jane Şirokihlə ile Dominik Cumhuriyeti’nde evlenmiştir. Günümüzde eşi ile birlikte bir çok şarkıyı seslendirmekte ve düet yapmaktadır.

Müzik severler tarafından büyük beğeni ile dinlenen bazı eserleri ise şunlardır. Bacara Bilmirem, Son Defa Gel, Kolge, Vay Aman Has, Yasat Meni, Birtanem, Ayrılığın Doğum Günü, Hamı Bizden Danışır, Etiraf, Heyatima Xos Geldin, Vagzali Sedasi, Menimsen.

2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında takipçi sayısı 593bin civarındadır. Ayrıca resmi facebook sayfasını da aktif olarak kullanmaktadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz