Nurettin Yıldız

0

Nurettin Yıldız hakkında merak edilen bilgiler. Kısaca hayatı, biyografisi, eğitim, hizmet ve çalışmaları hakkında genel bilgileri.

1960 yılında Trabzon’un Of İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. 8 yaşında iken babası Hilmi Yıldız Hocaefendi sayesinde temel din eğitimi ve hafızlığı tamamlamıştır.

Nurettin Yıldız eğitim, hizmet ve çalışma hayatı;

İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuş Lise döneminde bir çok gazetenin haftalık yazılarını hazırlamış, tercüme haberleri kaleme almış ve kürsü hatipliği yapmıştır.

Eğitim döneminde Akıncılar Teşkilatında ve Milli Türk Talebe Birliği’nde aktif olarak roller üstlenmiştir. Lise eğitiminin ardından bir sene Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okumuş ve Mekke Ümmü’l – Qura Üniversitesi’ne geçiş yapmıştır. Bu üniversitede Usul-u Fıkıh Bölümü’nü tamamlamıştır. Bu süreç içerisinde Mekke’de tanınmış hadis hocalarından icazetler ve özel dersler almıştır.

Özellikle icazet aldığı bir kaç alim, Hindistanlı büyük alim Ebu’l Hasen En’Nedvi, Büyük Muhaddis Abduhfettah Ebu Gudde ve Osmanlı ulemasından olan Mehmet Emin Saraç Hocaefendi.

Mekke’den sonra İstanbul’a dönüş yapan Nurettin Yıldız burada sivil toplum faaliyetlerinin yanı sıra eğitim vermeye başlamış, din ve hafızlık üzerine bir çok kuruluş ve kurumda projeler gerçekleştirmiştir. Ayrıca bu dönemde özgün eser ve tercümeler ile çalışmalarını sürdürmüştür.

Günümüzde Sosyal Doku Derneği ve Sosyal Doku Vakfı’nın kuruluşunda yer almasının yanı sıra aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle aile eğitimi, çocuk, evlilik, gençlerin bilinçli bireyler olmaları, teşkilat eğitimi, ümmet bilinci ve islam ahlakı üzerine konferans ve seminerler vermiş vermeyede devam etmektedir.

Nurettin Yıldız Hoca, evlidir ve bu evliliğinden 4 evladı vardır.

Türkiye Alimler Birliği’nin kurucu üyesi olan Nurettin Yıldız Hoca hafta sonları Sosyal Doku Vakfı’nda sohbetler vermektedir. Sohbet, konferans ve seminerleri ile ilgili gerçekleştirmiş olduğu konulardaki videolarına sosyaldoku. tv web adresinden takip edebilirsiniz.

7 Adet Tercüme, 3 Adet Komisyon ve 35 Adet Özgün Eseri bulunmaktadır. Diğer bir yandan 4 eser üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Sitemizin tablo bölümünde yer alan Youtube logo’suna tıklayarak, yapmış olduğu sohbetlerin videolarını izleyebilir, takip edebilirsiniz. Ayrıca diğer sosyal medya hesapları da yine aynı tablo üzerinde yer almaktadır.

2018 yılının Mayıs ayında yayınlanmış olan Mutlu Evliliğin Formulü: ŞEYTAN KOVALAMAK isimli videosu;

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz