Nur Cennet

Nur Cennet 2012 yılında katıldığı O Ses Türkiye yarışması ile sesini duyurmuştur. Peki aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Şubat ayında dünyaya gelen Nur Cennet Uçar aslen Kayseri’li Kova burcudur. Kayseri’de doğmuş, Mersin’de büyümüştür. Müzik serüvenine babası sayesinde adım atan Nur Cennet’in babası da solisttir. Hobileri arasında ilk sırada araba yer almaktadır. Ciddi bir hız tutkunudur.

2006 yılında pop star alaturka yarışmasına katılmış ve profesyonel müzik dünyasına o dönemde adım atmıştır. O Ses Türkiye yarışmasına 2 kez katılmış, ikinci katılışında Ben Olmayınca isimli şarkıyı seslendirmiş ve tüm jürileri döndürmeyi başarmıştır. Jürilerin arasından Gökhan Özoğuz’u seçmiş ve yarışmadaki yoluna devam etmiştir.

Hayatını günümüzde ailesi ile birlikte Mersin, Erdemli’de sürdüren Nur Cennet müzik hayatınıda sürdürmekte, sahne almakta ve solist olarak müzik kariyerini devam ettirmektedir.

Özellikle O Ses Türkiye yarışmasına ilk katıldığı dönemdeki tavırları ile dikkatleri üzerine çeken Nur Cennet o dönemde de jürilerden Hadise ve Murat Boz’un dönmesini sağlamıştır. Ancak konuşmaları ve tavırları nedeni ile Acun Ilıcalı tarafından ilk katıldığı yarışmada diskalifiye edilmiştir.

En son Yıkılsın Dünya isimli albüm ile müzik piyasasına iddialı bir giriş yapan ünlü isim 2019 yılında Sönmüyor Ateşimiz isimli şarkıya klip çekmiştir. Seslendirdiği şarkılar, albüm çalışmaları ise, Enkaz, Yıkılsın Dünya, Aşksız Prenses ve Sönmüyor Ateşimiz.

Erhan Uçar ile evlidir ve bu evliliğinden bir çocuğu vardır. Uzun süre doğum döneminde yaşadığı yanlış iğne vakası ile gündemde kalmıştır. Yanlış yapılan iğne sonucu bacağında ciddi hasarların oluştuğu gerekçesi ile mahkemeye başvurmuş ve en son bilinene göre halen davanın devam ettiği belirtilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz