Nuh Albayrak

Nuh Albayrak İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Konya’da tamamlamıştır. 1960 Konya doğumlu gazeteci, Lise döneminde edebiyata olan merakı yerel gazetelerde zamanla başyazı yazmasını sağlamıştır.

80 öncesi İstanbul İDMMA Galatasaray Mühendislik İnşaat Bölümünden İnşaat Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1 sene mesleğini yapmış ancak işine alışamamış, gazeteciliğe geri dönüş yapmaya karar vermiştir.

1982 yılında Türkiye Gazetesi Teknik servisinde pikajör çırağı olarak işe girmiş ardından gazeteci çırağı olarak Yazı İşleri’ne geçmiştir. Daha sonra Türkiye Gazetesi’nin neredeyse tüm birimlerinde çalışmıştır.

2007 yılında Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenen Nuh Albayrak daha sonra Türkiye Gazetesinin haber anlayışından, yazar kadrosu ve logosuna kadar tüm değişimlerinde etkili bir isim olmuştur.

7 sene bu görevi üstlenmiş ardından Star Gazetesi’nde Yayın Koordinatörlüğü görevine ve 2015 yılında da Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilmiştir. Evli ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz