Noyan Uzer

Noyan Uzer hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? evli mi? sevgilisi var mı? oynadığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Nisan ayında İstanbul’da dünyaya gelen Noyan Uzer Boğa burcudur, boyu 1.86 cm, kilosu ise 73’tür. Bazı kaynaklarda aslen Manisa’lı olduğuna dair bilgiler verilmektedir.

İstanbul Üniversitesi Slav Dilleri ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan Uzer televizyon ekranlarında kamera karşısına ilk olarak TV 8 ekranlarında yayınlanmış olan Ütopya isimli yarışma ile geçmiştir.

Üniversite eğitiminin yanı sıra oyunculuk eğitimleri de alan Uzer, bugüne kadar bir çok dizi ve programda yer aldı.

Noyan Uzer oynadığı diziler;

2017 – Kanatsız Kuşlar (Tarık – Murat)
2017 – Savaşçı (Asker)
2019 – Gorbi (Gorbi)

Dizi ve televizyon programlarının yanı sıra bir çok tiyatro oyununda sahne aldı. Noyan Uzer, çeşitli tiyatro oyunlarında da rol almıştır.

Tiyatro oyunları ise;

2019 yılında ise FOXplay ekranlarında yayınlanan fantastik sitcom bilim kurgu türündeki GORBİ isimli dizi için kamera karşısına geçen yakışıklı oyuncu dizinin ana karakteri Gorbi’yi canlandırmaktadır.

Rol aldığı dizinin kısaca konusu ise;

Galakside, dünyamıza milyonlarca ışık yılı uzaklıkta Caku Tau gezegeninde yaşayan Gorbi’nin babası Aron gezegenin hükümdarıdır. Babasından sonra gezegenin kralı olacaktır. Ancak kötü biri olan Zokar bir gün isyan başlatır ve Gorbi’nin babası Aron’u esir alır. Uzayda başka bir uzaylı ile yaşadığı kovalamaca sonrasında dünyaya inerek İstanbul’da bir evin bahçesindeki ağaç eve sığınır.

Günümüz itibariyle mutlu bir birlikteliği, sevgilisi olduğu yönünde bilgiler mevcut olsa da sevgilisinin kim olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz