Noah Schnapp

0

Noah Schnapp rol aldığı Stranger Things korku ve bilimkurgu türündeki dizi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Genç oyuncu rol aldığı başarılı yapımlar ile kariyerini sürdürüyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Noah Schnapp Kimdir?

Tiyatro kökenli bir oyuncudur. 2004 yılında dünyaya gelen Noah Schnapp Amerika New York doğumludur. Babasının ismi Mitchell Schnapp, annesinin ise Karine Schnapp. İkiz kız kardeşi vardır, kız kardeşi Chloe Schnapp kendisinden 4 dakika sonra doğmuştur. Babası sermaye banka yöneticisi, annesi ise Hugo Boss pazarlama departmanı asistan yardımcısı olarak çalışmıştır.

Noah Schnapp Nereli? Dini İnancı Nedir?

Schnapp ailesi aslen Montreal, Quebec, Kanada asıllıdır. Baba tarafından Rus Yahudisi, anne tarafından ise Fas Yahudisi köklerine sahip bir isimdir.

Son dönemde rol aldığı, Stranger Things isimli dizide canlandırdığı Will Byers karakteri ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Daha önce de başarılı sinema ve diziler de rol alan ünlü oyuncu, ilk dizi oyunculuk deneyimini 2015 yılında yaşamıştır. 2015 senesinde çıkış yaptığı dizi ise tarihi drama hukuk gerilim dizisi Bridge of Spies olmuştur. O dizi de Roger Donovan karakteri için kamera karşısına geçmiştir.
Noah Schnapp4

Noah Schnapp Boyu, Kaç Yaşında?

Genç oyuncu Noah Schnapp 17 yaşında ve 1.75 boyundadır. Kilosu 60, burcu ise terazid. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @noahschnapp ‘ın günümüz itibariyle 20,9milyon civarında takipçisi bulunuyor. Ayrıca 20milyon takipçili bir de tiktok hesabı bulunuyor.

Noah Schnapp Oynadığı Sinema ve Diziler:

2022 yılında rol aldığı Stranger Things isimli dizi ile gönülleri fetheden genç oyuncu Noah, bugüne şu sinema ve diziler de rol almıştır.

Spies Roger
The Circle
We Only Know
Anya’yı Beklerken
TJ Swift Yoğun Bakımda
Andrade Grostein
Noah Schnapp6
2015 yılında The Peanuts Movie isimli animasyon filminde seslendirme yapmıştır.

Genç oyuncu İngilizcenin yanı sıra, Portekizce dilinden anlıyor, ayrıca Fransızca ve İspanyolca öğrenmeye çalışmaktadır.

En büyük hobileri kayak, trekking yapmak ve tenis oynamak. Favori yiyecekleri, yumurta, balık, pizza ve nutella.

En sevdiği filmler,Jurassic Park, ET ve Schindler’in Listesi. En sevdiği spor hokey, en sevdiği sporcu ise dünyaca ünlü golfçü, Jordan Spieth.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz