Noa Kirel

Noa Kirel şarkıcı kimliğinin yanı sıra oyuncu ve sunucu kimliği ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise hayranları tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? sevgilisi kim? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı, kariyeri ve biyografi bilgileri.

2001 yılının Nisan ayında dünyaya gelen güzel isim İsrail Raanana doğumludur. Boyu 1.62 cm, kilosu 55, burcu ise koç’tur.

Noa Kirel müzik kariyeri;

Özellikle seslendirdiği Lirkod, Rak Ata ve Medabrim gibi şarkılar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ayrıca youtube video sitesinde yayınlanmış olan Yesh Bi Ahava dahil bir çok şarkısı binlerce kez izlenmiş ve dinlenmiştir.

Ülkesi’nde 2016 senesinde, En İyi İsrailli Sanatçı Dalında MTV Avrupa Müzik Ödülü’ne aday gösterilen isim olmuştur. MTV bilindiği üzere Müzik dünyasının Oscar’ı olarak bilinmektedir. 2019 yılında Youtube video sitesinde yayınlanan ve Prod. By Jordi başlığı altında seslendirdiği bir şarkı Türkiye’de İbrahim Tatlıses‘in seslendirdiği Aramam isimli şarkıya benzetilmiştir. Bu şarkının telif hakkı vs. gibi durumlar da sosyal medya dünyasında kısa süreli bir tartışmaya sebep olmuştur.

Atlantic Records ve NMC Music şirketleri ile çalışmalarını sürdüren Kirel’in Kfula isimli bir albümü bulunuyor. 2017 yılında ise bir gençlik filmi olan Almost Famous’ta rol almıştır.

Sosyal medya;

Hem televizyon dünyasında, hem de müzik dünyasında başarıları ile adından söz ettiren güzel isim ayrıca fenomen olarak ta sosyal medya da ciddi bir hayran kitlesine sahiptir. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 1milyon civarındadır. Sevgilisi var mı? bilinmez ancak bazı sosyal medya hesaplarında Jonathan Mergui isimli bir genç ile birlikteliği bulunduğu yazılıp çizilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz