Niyazi Berk

Niyazi Berk kimdir? Halen Yeminli Mali Müşavir olarak hayatına devam eden ve bir zamanlar Marmara Üniversitesi, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu dekanı unvanıyla kendisini tanıtan Niyazi Berk hakkında bilinmeyenler ve biyografisi.

Niyazi Berk Kimdir?

Niyazi Berk’in özel hayatına dair pek fazla bilgi bulunmamaktadır. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İstatistik ve İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

1984 yılında doktorasını tamamlayarak kariyerine hızla devam etti. 1987 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Doçent unvanıyla görev aldı. Yine aynı üniversitede İşletme Mühendisliği Bölümü’nde finans profesörü unvanına layık görüldü.

Almanya’nın farklı şehirlerinde misafir profesörü olarak birçok yeri gözlemleme fırsatı buldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi’ne geri geldi ve Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsüne ve Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokuluna Müdürü unvanı ile kariyerine devam etti.

1980 yılında Marmara Üniversitesi finans bölümlerinde kendisine akademik kariyer hedefledi ve burada ders vermeye başladı. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü lisans-lisansüstü-doktora sınıflarına ders vermesiyle bilinirdi.

2005 yılında Marmara Üniversitesi, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu dekanı olarak görev aldı. Aynı sene içerisinde kendisinin Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü müdürü olduğu bilgisi vardır.

2006 yılında Marmara Üniversitesi’nden emekli oldu. Aynı zamanda kendisi Yeminli Mali Müşavir’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz