Nisa Alptekin

0

Nisa Alptekin Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir 1. Bölge 10. sıradan milletvekili adayı olmuştur. Hakkından merak edilenler, kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Nisa Alptekin Kimdir?

Nisa Alptekin Üniversite öğrencisi, aynı zaman AK Parti İzmir İzmir 1. Bölge 10. sıradan milletvekili adayı’dır. Erzurum Atatürk Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nde eğitim hayatını sürdürmektedir.

Nisa Alptekin Nereli?

Nisa Alptekin Mardin’lidir. Aslen Mardin, doğma büyüme ise aslen İzmir Buca’lıdır.

Aslen Mardin’li olduğu bir çok kaynakta şu şekilde geçmektedir.

“Yapılan araştırmalar neticesinde, Mardin İletişim isimli bir yerel gazete 13 Temmuz 2016 tarihinde “Mardinliler Derneği Düşünce Platformu Kurucu Başkanı Vefat Etti” başlıklı haber yayınlamıştır. Haber de Seyfettin Alptekin de yer almakta, Alptekin’in babasının kaybı hakkında, “İzmir Mardinliler Derneği Düşünce Platformu Kurucu Başkanı Şeyhmus Alptekin, İzmir Konak AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanı Hıdır Alptekin, İzmir AK parti teşkilatı gurup başkan vekili Seyfettin Alptekin Babaları Hacı Yusuf Alptekin vefat etti.” ifadeleri geçmektedir.
nisa alptekin4 jpg

Nisa Alptekin Kaç Yaşında?

Nisa Alptekin 18 yaşındadır. Doğum tarihi Ekim 2004.

Nisa Alptekin Babası Kim? Kimin Kızı?

Nisa Alptekin’in babası AK Parti kurucu üyelerinden Seyfettin Alptekin’dir. Seyfettin Alptekin Eski İzmir Buca Belediye Meclisi Üyesi’dir.

Bir çok kaynakta 21. ve 22. dönem AK Parti Milletvekili olan İsmail Alptekin’in kızı olduğu haberleri ile gündeme gelmiştir. Ancak genç isim bu konu üzerinde bir video yayınlayarak, bu konunun doğru olmadığını dile getirmiştir.

Üç kardeştir. Babası Seyfettin Alptekin, AK Parti’nin kurucu üyelerinden birisidir, ailesinde birçok kişi siyasete yönelik çalışmalar yapmaktadır. Onların izinden gitmeye karar verdiği için aday olmuştur.

AK Parti’deki en genç milletvekili adayı olan Alptekin, Adalet ve Kalkınma Partisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İzmir’den aday gösterilmiştir.

Eski AK Parti milletvekili İsmail Alptekin Bolu’ludur ve genç milletvekili adayı Nisa Alptekin ile hiç bir akrabalık bağları bulunmamaktadır.

Resmi instagram hesabı @nisaalptekin8 ‘dir.
nisa alptekin6 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz