Nilsu Yılmaz

0

Nilsu Yılmaz hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2001 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Nilsu Yılmaz Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirmiştir. Ardından eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi/ Tiyatro Ana Sanat Dalı bölümü’nde devam etmiştir.

Bugüne kadar bir çok dizide rol almıştır. Oynadığı bazı diziler Payitaht Abdülhamid (Dilruba), Ufak Tefek Cinayetler, 20 Dakika ve Davetsiz Misafir. Ayrıca Ömer Faruk Sorak‘ın yönetmenliğini üstlendiği Aşk tesadüfleri Sever isimli sinema filminde rol almıştır.

Payitaht Abdülhamid dizisinde canlandırdığı Dilruba karakteri ile ekran severlerden tam not alan Nilsu Yılmaz en son ise, Tv8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Meliha’nın Kızı Melek rolünü üstlenmiştir.

Resmi sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmakta her geçen gün başarılı oyunculuk kariyerinin yanı sıra hayran kitlesi de artmaya devam etmektedir. Maalesef henüz aslen nereli olduğu, boyu, kilosu, burcu ve doğum yeri gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Bir Başka İçerik :   Murat Karasu

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz