Nil Ulusoy

Nil Ulusoy özellikle seslendirdiği Cemal Abi isimli şarkı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı ünlü isim hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nil Ulusoy Kimdir?

Nil Ulusoy şarkıcı, müzisyen, youtuber ve fenomen. Son dönemlerde sosyal medya dünyasında yaptığı paylaşımların yanı sıra seslendirdiği şarkılar ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Başarılı müzik kariyerine bir de Sosyal medya sanatçısı seçilerek, ödül kazanmayı da eklemiştir.

Nil Ulusoy Boyu, Kaç Yaşında?

Nil Ulusoy 33 yaşındadır, doğum tarihi 1990, boyu ise 1.70.

1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir, ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Eğitim hayatını İstanbul’da tamamlayan Ulusoy, Lise sonrasında Moda Tasarım Bölümü üzerine Üniversite eğitimini de tamamlamış ve başarı ile mezun olmuştur. Daha sonra solistlik yapmaya başladığı belirtilen Nil, 10 sene gibi uzun bir süre pek çok sanatçının da solistliğini üstlenmiştir.

Özellikle 2020 senesinde çıkış yakaladığı Cemal Abi isimli şarkı sonrasında ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Seslendirdiği Erkek Ya isimli şarkısı da büyük ilgi görmüştür. Cihan Müzik etiketi ile çıkan Erkek Ya isimli şarkısında sosyal medya fenomenleri Meriç Köse, Atakan Ergin, Kadircan Turan, Heves Güzel, Derin Bel, The Poyraz ve Neşe Sultan gibi isimler de yer almıştır.
Nil Ulusoy4

Kısaca Hayatı:

Erkeklere ilgi duymaya başladığını farketmesi ile hayatında da büyük sorunlar yaşamaya başlamıştır. Bu zorlu süreçte babası tarafından dövülmüş, dışlanmıştır. Zaman zaman simit satmış, Cinsiyet eğiliminden vazgeçmesi için Adıyamanlar Menzili’ne verilmiş ancak bu süreçte uzun sürmemiştir.

Babası tarafından çeşitli işkencelerde bulunmuş, inşaatlarda kapalı bırakılması, çivi ve sopa ile dövülmesi, zincirlenmesi aç bırakılması, buzdolabına bağlanması, uzun saçlarının kesilmesi gibi türlü işkencelere maruz kalmıştır.

İlk olarak bu durumu 7 yaşında fark ettiğini dile getiren Nil Ulusoy, 25 yaşında cinsiyet değiştirme kararı almıştır. 17 yaşında evi terk eden Ulusoy, 2 hafta İstanbul Taksim’de parklarda yatmıştır. Bir gün hayatına giren ve ismini vermediği birisi sayesinde hayatının tamamen değiştiğini dile getirmiştir.

Nil Ulusoy Erkek hali, erkek mi? gibi bir çok soru ile merak konusu olmuştur. Trans birey olan Ulusoy günümüzde başarılı kariyerini tiktok, youtube ve instagram gibi bir çok platformda sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz