Nihat Sırdar

Nihat Sırdar hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? eğitimi, kariyeri, kitapları, eserleri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nihat Sırdar, 19 Ekim 1976 tarihinde İstanbul Fatih, Kocamustafapaşa’da dünyaya gelmiştir. Meslek lisesinde Makine Ressamlığı okuyan Sırdar’ın annesi Kıymet Sırdar babası Mehmet Necati Sırdar’dır. Üniversite sınavında başarılı olamayınca o dönem Best FM’in genel yayın yönetmeni olan Fatih Altaylı’yla iş görüşmesinden sonra radyoda getir götür işleriyle çalışmaya başlamıştır. Makine Ressamı olmak için okumuş ama radyocu olmuştur.

Nihat Sırdar, 1993 yılı itibariyle 12 yıl boyunca Best FM’de, 8 yıl Alem FM’de Nihat’la Curcuna ve Nihat’la Sivrisinek programlarını hem hazırlamış hem de sunmuştur. Sabah saatlerinde yayınlanan radyo programı, daha sonraları “Nihat’la Muhabbet” adını almıştır. 2013 yılının Ekim ayında ise Alem FM’den Show Radyo’ya geçmiş ve aynı programları Show Radyo’da yapmıştır. Son yıllarda radyo programlarını stüdyo dışından yapmaktadır.


Yurtiçinde sıklıkla Yayın Otobüsü içinden yayın yapan Sırdar, yurt dışında ise taşınabilir yayın donanımıyla Sivrisinek ile birlikte çeşitli yayınlar yapmıştır. Muhalif kişiliğiyle öne çıkan ve RTÜK’te en çok dosyası olan programcı ünvanına sahiptir. Programlarında ilan ettiği hashtag’lerle twitter trend topic’te Türkiye gündeminin ilk sıralarında yer almaktadır.

2004 yılında Sunay Akın ile birlikte hazırladıkları sahne gösterilerine uzun süre devam etmiştir. Vatan, Takvim ve Akşam gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Sırdar, “35’i Beklerken” ve “Severek Dinliyoruz” isminde iki kitabı bulunmaktadır.

2002 yılın Mehveş Sırdar ile evlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz