Nihan Aypolat

1

Nihan Aypolat hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? Nerede doğdu? hangi filmlerde ve tiyatro oyunlarında rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2006 yılında Tiyatroya çocuk tiyatrolarında sahne alarak başlayan oyuncu 1987 İstanbul doğumludur. Üniversite eğitimine İktisat üzerine başlamış ancak yarıda bırakıp Gösteri Sanatları Merkezinde oyunculuk üzerine eğitim almaya karar vermiş nitekim başarılıda olmuştur.

2009 yılında öğrenimini tamamlamış ve ilk tiyatro grubu olan İstanbul Drama Topluluğunda profesyonel oyunculuk hayatına başlamıştır. Sinema filmleri ve reklam filmlerinde de oyunculuğunu sergilemiş ayrıca kariyerine bir yenisini ekleyerek klip, dublaj çalışmalarına da başlamıştır.

Tiyatro eğitimini birçok atölye çalışmasına katılarak devam ettirdi. 2013 yılında Uğur Küçükdağ’ın yönettiği “Gürültünün İçinde” adlı oyunda Filiz karakterine hayat verdi ve başarısını birkez daha gözler önüne serdi. Bunun yanı sıra “Kimseye Bir Şey Söylemeyeceğim” ve “Yüksek Derece” adlı oyunlarda da rol aldı.

2015 yılında “cadılar” oyunuyla tiyatro sahnelerinde oldu ve aynı zamanda “Versus Tiyatro” ile çalışmaya başladı.

Nihan Aypolat oyunculuğun yanı sıra yardımcı yönetmen olarakta görev aldı, oyunculuğunu ve yardımcı yönetmenliğini üstlendiği “Hamlet” oyununda yine adından söz ettirmeyi başardı. Kanlı Düğün’deki Gelin rolü ile de Aziz Nesin “Kısalar” oyununda yer alan güzel oyuncu günümüzde hala Versus ile tiyatro hayatına devam etmektedir.

Sinema filmi olarak gündeme bomba gibi düşen “Dabbe”, “Dabbe 2” Bir Cin Vakası gibi başarılı projelerde de rol almıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz