Nihal Yeşiltaç Oran

Nihal Yeşiltaç Oran Medyaextra Özhaber Gazetesi ve Magazinmatik BiDolu Magazin web sitesi üzerinden çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında kimdir? nereli? evli mi? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İstanbul Fatih’te dünyaya gelen Nihal Yeşiltaç Oran 13 Mart doğumlu, Balık burcudur. Ancak doğum yılı bilgisine maalesef ulaşılamamıştır. Aslen nereli olduğu bilgisi ise araştırılmaktadır.

Gıda Teknisyenliği bölümünde eğitim gören Nihal Yeşiltaç ilkokul döneminde şiir yazmaya başlamıştır. Ortaokul’da iken arkadaşlarının kompozisyonlarını dahi kendisi hazırlamış, Lise döneminde ise kendi kendine makaleler yazmaya başlamıştır. Ancak sadece ailesine ve yakın arkadaşlarına okuyup sonrasında ise kaldırdığını belirtmiştir. Bu konuda mektepli değil alaylı olduğunu belirten usta gazeteci’nin ilk olarak 1991 yılında amatör olarak Fotomaç Gazetesinde yazıları yayınlanmaya başlamıştır.

1999 senesinden beri ise Özhaber Gazetesi’nde yazmaya devam etmektedir. Ayrıca Magazinmatik, Medyaextra ve Bidolumagazin gibi platformlarda haber ve köşe yazılarına devam etmiştir. Evlidir ve bu evliliğinden iki oğlu vardır. Hüzün Sarısı isminde bir de kozmetik bloğu bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz