Nihal Yalçın

0

Nihal Yalçın İstanbullu Gelin dizisinde. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu, doğum yeri neresidir. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılının Mart ayında dünyaya gelen Nihal Yalçın İstanbul doğumlu, Koç burcudur. 5 kardeştir, bir erkek ve 3 kız kardeşi vardır. Alevi bir ailenin evladı olan Nihal Yalçın bir röportaj’da Alevi olduğunu 13 yaşında öğrendiğini belirtmiştir. Baba tarafından aslen Tunceli Dersim’lidir. Boyu 1.66 cm, kilosu ise 60’tır.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü mezuniyetinin ardından Bahçeşehir Üniversitesi Oyunculuk Bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

Rol aldığı diziler, Avrupa Yakası, Kurtlar Vadisi Pusu, Şöhret Okulu, Güldünya, Kış Masalı, Cümbür Cemaat Aile, Yalan Dünya, Beş Kardeş ve İstanbullu Gelin, Oynadığı sinema filmleri ise, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?, Ay Lav Yu, Hayatın Tuzu, Araf, Kurtuluş Son Durak, Yeraltı, Yol Ayrımı ve Berlin Kaplanı.

2017 yılında ise usta isim Şener Şen ile birlikte Yol Ayrımı adlı sinema filminde rol almıştır. Günümüzde ise İstanbullu Gelin dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Güneş karakterini canlandırmaktadır.

Uzun süredir Antabus adlı tek kişilik oyunu ile sahne almaktadır. Bekar’dır, medyada bir erkek arkadaşı olduğu yönünde haberler ile de gündeme gelmiştir, ancak sevgilisi hakkında herhangi bir bilgi mevcut değildir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz