Nezir Çınarlı

Nezir Çınarlı Çukur isimli dizide canlandırdığı Cenk karakteri ile ekran severlerden tam not almıştır. Yakışıklı oyuncu hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nezir Çınarlı Kimdir? Nereli?

1992 yılının Şubat ayında dünyaya gelen başarılı isim doğma büyüme aslen İzmir’lidir. İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilinin ardından, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur. Çok küçük yaşlardan itibaren oyunculuk ile ilgilenmeye başlamıştır.

Oyuncu ve tiyatrocu olarak çalışmalarını sürdüren Çınarlı, 2009 senesinde tiyatrolarda sahne almaya başlamıştır. İlk tiyatro oyunu ise 2009 senesinde sahne aldığı Sessizliğim Benden Değil isimli tiyatro oyunu olmuştur.

İlk dizi oyunculuk deneyimini ise 2019 senesinde rol aldığı Söz isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizide Gökhan Boybelen Yiğido karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

2013 senesinde “31th Izmir International Theatre Days – Dört Kısa Oyun” sahnesinde “Hayat Üzülmeye Değmez” oyunu ile “DEÜ GSF Deneme Topluluğu 4 Kısa Oyun” ile yer almıştır.

En son 2021 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanan Barbaros isimli dizinin oyuncu kadrosunda dahil olmuştur. Nezir Çınarlı ‘nın rol aldığı Barbaros dizisinde ayrıca Ulaş Tuna Astepe, Engin Altan Düzyatan, Yetkin Dikinciler, Melis Babadağ, Murat Göçmez, Gökhan Gencebay, Gülcan Arslan, Caner Topçu ve Bahadır Yenişehirlioğlu gibi isimlerde rol almıştır.

Resmi instagram hesabını @nezircinarli kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz