Neval Çam

Neval Çam eğitim hayatı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise aslen nereli? kimdir? nerede okuyor? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Neval Çam Kimdir? Aslen Nereli?

1999 doğumlu olan Neval Çam İstanbul’un Kartal İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Aslen baba tarafından Hatay İli’nin Samandağ ilçesi nüfusuna kayıtlıdır. Eğitim hayatını Amerika’da Stanford Üniversitesi (Stanford University) ‘de sürdürmektedir. Stanford Üniversitesi (Stanford University) akademik kariyer ve başarı sıralamasında dünyada ilk 3 okuldan birisidir. Okul’un Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde %100 burslu olarak eğitim hayatını sürdürmektedir. İşaret Dilini Tercüme eden yazılım yapmış ve Stanford’a tam burslu kabul edilmiştir.

Daha önce Lise’yi Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesinde okumuştur. Üniversite’den mezun olduktan sonra Türkiye’de kendi yapay zeka laboratuvarını kurmak istediğini dile getirmiştir.

Son dönemde ise yine büyük bir başarının altına imzasını atmış, Microsoft ve KAGİDER’in ortaklaşa düzenlemiş olduğu bir yarışma sonucu yılın en başarılı kadın yazılım geliştiricisi seçilme ünvanını elde etmiştir.

Neval Çam’ın başarıları, Gazeteci Melis Alpan ile Mustafa Seven’in hazırladığı “Ben İstersem: Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar İçin İlham Veren Öyküler” kitabında genç kızlara rol model olabilecek 21 kişiden biri olarak yer almıştır.
neval cam2

neval cam1

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz