Neslişah Alkoçlar

2 Aralık 1988 yılında dünyaya gelen Neslişah Alkoçlar Hülya Koçyiğit ve Selim Soydan’ın torunu olan Gülşah Alkoçlar’ın kızıdır.

Aslışah adında bir kız kardeşi olan Neslişah Alkoçlar’ın babası Ender Alkoçlar’dır.İlköğretimini Bursa ve ardından İstanbul Yüzyıl Işıl İlk Okulunda tamamlamış liseyi ise İngiltere’de Somerset te Millfield Koleji’nde okuyan Neslişah Alkoçlar Londra‘da devlet üniversitesi olan Westminster Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü’nü bitirmiştir.

Okul döneminde İngiltere’de kolej takımında voleybol oynamış yine üniversite döneminde her yaz Doğan Holding’e ait medya reklam satış ve pazarlama şirketi olan Birmaş’ta staj yaptı ve mezun olunca 2 yıl Birmaş’ta Kanal D Reklam Satış Pazarlama bölümünde çalışmıştır.

Neslişah Alkoçlar aynı zamanda Türkiye Şampiyonu Milli kayakçıdır. Yine bu dönemde snowboard Türkiye şampiyonu olmayıda başaran Neslişah Alkoçlar, Türkiye’yi aynı anda olimpiyatlarda 2 dalda (snowboard ve kayak yarışlarında) temsil eden ilk bayan kış sporcusu ünvanını elde etmiştir.28 Ağustos 2014 yılında Engin Altan Düzyatan ile evlenen Neslişah Alkoçlar 1.68 boyunda İzmir doğumludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz