Neslihan Yeldan

Neslihan Yeldan Fox Tv ekranlarında yayınlanan Sen Çal Kapımı isimli dizi de Aydan Bolat karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu hakkında merak edilen bir çok soru mevcut. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Neslihan Yeldan Kimdir? Nereli?

1969 yılının Şubat ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. Sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra, seslendirme sanatçısı’dır. Ekran severler tarafından özellikle Bir Demet Tiyatro’da canlandırdığı Füreya karakteri ile tanınmıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Babası 8 göbek İstanbul, anne tarafından ise aslen Rize’lidir. Kendisinden küçük bir erkek kardeşi vardır. Orta halli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

Dormen Tiyatrosu ve Beşiktaş, Beşiktaş Kültür Merkezi ve Kent oyucuları topluluklarında görev yapan başarılı oyuncu, ilk dizi oyunculuk deneyimini 1993 senesinde Yaz Evi isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?” ile BKM Oyuncuları’na katılmıştır.

Çocukluk yıllarında hiç bir zaman istediği bir şeyin hemen kendisine alınmadığını dile getirmiştir. Günümüzde durumu almaya müsait olsada kendisi de çocuğunun her istediğini hemen almadığını belirtmiştir. 18 yaşında iken Ankara’da Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili Filolojisi bölümünü kazanmış ancak ailesi göndermemiştir. Daha sonra oyunculuk sınavlarına giren Neslihan Yeldan oyunculuk hiç aklında yokken tiyatro nasıl birşeymiş diye iç geçirmiş. Sonrasında bir ilan görmüş başvurmuş bir süre sonra ise oyunculuğun meslek haline dönüştüğünü dile getirmiştir.

Hırslı ve çalıkan bir karaktere sahip olan başarılı oyuncu gençken çok daha hırslı, ihtiraslı ve kıskanç olduğunu, ancak yaş aldıkça ve anne oldukça artık sadece herşeyi düzgün yapmaya çalıştığını sözlerine eklemiştir. İlk önceliği düzgün bir insan, annelik ve oyunculuk olarak sıralanabilir.

Neslihan Yeldan Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Boyu 1.66 cm, kilosu 55, burcu ise balık’tır. 2021 yılı itibariyle 52 yaşındadır. @neslihanyeldan olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 1,3milyon civarındadır. 2019 yılında 11 yıllık evliliğini sonlandırmıştır. Eski eşi İngiliz asıllı Leo James Felix Pollock’dur. Bu evliliğinden Aslan isminde bir oğlu vardır.

En son rol aldığı Sen Çal Kapımı dizisinde Kerem Bürsin, Hande Erçel, Sinan Albayrak, Elçin Afacan, Başak Gülümcineoğlu ve Elçin Afacan gibi isimler de rol almıştır.

Neslihan Yeldan Oynadığı Sinema ve Diziler:

Şeytanın Kurbanları (İlknur)
Yaz Evi (Alev)
Tatlı Kaçıklar
Bir Demet Tiyatro (Füreya)
Güneş Yanıkları (Lale)
Vaka-i Zaptiye (Saadet)
Yuvam Yıkılmasın (Derya)
Şapkadan Babam Çıktı
Her Şey Yolunda (Nilüfer)
Dişi Kuş
Sahra (Nil)
Sahte Prenses (Vicdan)
Peri Masalı (Pamira)
Dürüye’nin Güğümleri (Hakim)
Bir Kadın Tanıdım
Saklı Kalan
Kiraz Mevsimi
Arkadaşlar İyidir (Candan)
İstanbullu Gelin (Senem)
Sen Çal Kapımı (Aydan Bolat)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz