Nermin Gül

Nermin Gül Nerminin Enfes Mutfağı isimli programı sunmaya devam etmektedir. Hakkında ise ekran severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nermin Gül Kimdir? Nereli?

1983 doğumlu başarılı isim Nermin Gül, aşçı, yazar ve sunucu olarak televizyon ekranlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Doğma büyüme İstanbul, aslen ise baba tarafından Boşnak (Bosna Hersek) asıllıdır. Sosyal medya hesapları üzerinden Nermin’in Enfes Mutfağı ismi ile mutfakların vazgeçilmez lezzetlerinin tariflerini sunarak tanınmıştır.
nermin gul3

Nermin Gül Eşi Ailesi ve Çocukları;

Eşi Suat Bey’dir. Suat Gül aslen Erzincan’lıdır. Günümüzde bir şirket’de tekstil işi ile ilgilendiği açıklanmıştır. Nermin Gül‘ün bu evliliğinden bir oğlu, iki’de kızı vardır.
Özellikle eşinin memleketi ve yöresine ait yemek kültürüne çok hakimdir. Sıkça tarifleri arasında kendi kültürüne ait olan Boşnak Böreği’nide takipçileri ile paylaşmaktadır.

Bazı tarifleri ise, Ev Yapımı limonata, Bursa’nın Tahinli Pidesi, Erzurum Su Böreği, Meyveli Yaz Pastası, Ispanaklı Fincan Kek, Pide, Dondurma, Börek ve daha fazlası.

Kendi yemek kültürü olan Boşnak yemek ve hamur işlerini de sıkça takipçileri ile paylaşmaktadır. Ayrıca şef eğitimleri vermekte, Eğitmen Şef, Yemek Yazarı ve Temel Aşçılık mezunudur. Hoş sohbeti, düzgün diksiyonu ve yemekler üzerine hakimiyeti ile taraflı tarafsız her kesimin sevgisini kazanmayı başarmıştır.
nermin gul2

Nermin Gül Boyu, Kaç Yaşında?

Nermin Gül 39 yaşında ve 1.68 boyundadır, kilosu ise 55’dir. Resmi İnstagram hesabı’nda 2022 yılı itibariyle 3.2 Milyon civarında takipçi sayısına sahiptir. Sosyal medya hesaplarında nermininnenfesmutfagi ismini kullanmaktadır.

Misafirim Var isimli program öncesinde Fox Tv ekranlarında yayınlanan Sizi Böyle Alalım isimli programa konuk olmuştur. Ayrıca yine aynı kanalda Memet Özer ile Mutfakta adlı programa da katılarak ekran severlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Zahide Yetiş ile Yetiş Hayata isimli programda tarifler hazırlamış ve sunmuştur. 2021 yılında ise Kanal 7 ekranlarında Nermin’in Enfes Mutfağı isimli programı hazırlayıp sunmaya devam etmektedir.

Başarılı isim, Youtube video kanalında da paylaşımlarını sürdürmekte ve Nermin’in Enfes Mutfağı isimli youtube kanalında ki abone sayısı 129 B civarındadır. Nermin Gül 2020 yılında Hani Yapamazdım isimli kitabı okur severler ile buluşmuştur.
nermin gul1


4 Yorumlar

  1. Başarılarının devamını dilerim. Neriman Gül Hanımefendinin tarifleri gerçekten harika. Ayrıca Neriman Gül sayesinde Boşnak yemek kültürünü de öğrenmiş olduk, çok teşekkür ederiz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz