Nermin Aslan

0

Nermin Aslan 2021 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Kazara Aşk isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Başarılı oyuncu hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Nermin Aslan Kimdir? Nereli?

1986 yılının Eylül ayında dünyaya gelen güzel oyuncu doğma büyüme İstanbul, aslen ise İzmir’lidir. Üniversite eğitimi için ilerleyen yıllarda İzmir’e taşınmıştır. İzmir 9 Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. Oyuncu kimliğinin yanı sıra senarist olarak da reklam ve dizi çalışmalarında yer almıştır.

Günümüze kadar bir çok reklam ve dizi çalışmasında yer alan Nermin Aslan en son Kazara Aşk isimli dizi de Demet karakterini canlandırmıştır. Kazara Aşk dizisinde ayrıca Özge Demirtel, Ümit Kantarcılar, Sude Zülal Güler, Selin Işık, Uğur Çavuşoğlu, Servet Pandur, Sadi Celil Cengiz ve Billur Pınar Yılmaz gibi isimlerde rol almıştır.

Oynadığı Diziler:

Masum Değiliz – 2015
Çukur (Nevra) – 2017
Avlu – Konuk Oyuncu – 2018
Behzat Ç. : Bir Ankara Polisiyesi – 2019
Kazara Aşk (Demet) – 2021

Ayrıca Masum Değiliz isimli dizide oyunculuğun yanı sıra senarist olarakta görev almıştır. Dizilerin yanı sıra, Boyner, Fiat Manifesto, Vehbi Koç Vakfı 50. Yıl reklamı, Bora Jet Sevgililer Günü ve Ofix Dosya reklam çalışmalarında yer almıştır.

Nermin Aslan Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.65 cm, kilosu 55, burcu ise terazi’dir. 2021 yılı itibariyle 34 yaşında olan ünlü oyuncu resmi instagram hesabını @nerneruk olarak kullanmaktadır. Gökçe Doruk Erten (GDE) Oyunculuk bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz