Neriman Uğur

Neriman Uğur rol aldığı bir çok başarılı sinema ve dizi ile tanınmıştır. Hakkında merak edilenler, oyunculuk kariyeri, biyografi ve kısaca hayatı.

Neriman Uğur Kimdir?

Neriman Uğur oyuncu, tiyatrocu. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Mezuniyeti sonrasında, Devlet Tiyatroları’nın oyunculuk dalı sınavına dahil olmuş ve sınava kazandıktan sonra Bursa Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu sanatçı olarak göreve başlamıştır.

1997 senesinde New York’dan Hartford Üniversitesi Sanat Fakültesi’nden Prof. Malcolm Morrson’un daveti ile New York’a gitmiştir. Orada Tiyatro Fakültesi Oyunculuk Atölyesi Franstisek Veres’ın oyunculuk uygulamalarına dahil olmuştur.

Ekran severler tarafından özellikle Yılan Hikayesi isimli dizide canlandırdığı Gülsüm karakteri ile tanınmıştır.
Neriman Ugur4 jpg

Neriman Uğur Nereli?

Neriman Uğur aslen Muğla Fethiye doğumludur.

Neriman Uğur Kaç Yaşında?

Neriman Uğur 65 yaşındadır. Doğum tarihi 17 Nisan 1958, burcu ise kova’dır.

Yılan Hikayesi, Kırık Ayna, Zeybek Ateşi, Aşk Olsun, Şarkılar Susmanıs, Çok Özel Tim, Kader, Ramo, Hemşire Meri, Düğün Şarkıcısı, Canan, Sudan Bıkmış Balıklar, Acı Aşk ve Siyah İnci dizilerinde rol almıştır.

Resmi instagram hesabı @nerimanugur_official ‘dır. Evlimi? sorusunun cevabı da merak konusudur. Usta oyuncunun eşi doktor’dur. Türkücan ve Yudumcan isimlerinde ikiz kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz