Neptün Soyer

Neptün Soyer İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Neptün Soyer Kimdir?

Neptün Soyer İzmir Köy-Koop’un ilk kadın Başkanı ve öğretmen. Hem anne hem de öğretmen olan başarılı isim, ayrıca kooperatifler birliği başkanıdır. Sığacık’ta üretici pazarını kuran isimlerin başında yer almaktadır. Memur bir babanın kızı olarak dünyaya gelmiş, babasının mesleği sebebi ile bir çok farklı şehirde okumuştur.

Neptün Soyer Nereli?

Neptün Soyer aslen Balıkesir doğumludur. Bir röportaj’da anne ve babasının aslen nereli olduğu ile ilgili şu açıklama da bulunmuştur.

“Babam Karadenizli, annem Erzurumlu. Ahıska’dan göçmüşler Erzurum’a. Anne dedelerim Rus savaşından kaçıp Ahıska’dan Erzurum’a yerleşiyorlar. Anne tarafım Ahıska Türk’ü.” Ancak babasının Karadeniz’in hangi ili nüfusuna kayıtlı olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Neptün Soyer Kaç Yaşında?

Neptün Soyer 56 yaşındadır, doğum tarihi 1966.

Neptün Soyer Eşi, Çocukları

Neptün Soyer İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile 1980 yılında evlenmiştir. Bu evliliğinden Defne ve Duygu isimlerinde iki kızı vardır.

Eğitim Hayatı:

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü mezunudur. 1988 ve 1990 yılları arasında İzmir Gümüldür’de hizmet veren bir otelde çalışmıştır. Turizm sektöründe yer almış, 1991 senesinde İzmir Seferihisar’da tatil köyü işletmiştir. İşi sebebi ile Seferihisar’a yerleşmiştir.

2000 ve 2017 yılları arasında 17 sene matematik öğretmeni olarak köy ilkokullarında öğretmenlik yapmıştır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @neptunsoyer twitter hesabı ise @neptunsoyer ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz