Nejat Alp

0

Taverna müziğinin sevilen isimlerinden Nejat Alp 1952 yılında İstanbul Süleymaniye’de dünyaya gelmiştir. Akrep burcudur.

İlköğretim eğitimini, Cerrahpaşa Deneme İlkokulunda tamamlamış ardından, Özel İstanbul Koleji’nde Orta ve Lise tahsilini tamamlamıştır. Üniversite eğitimine aile sorunları nedeni ile devam edemeyen usta sanatçı Lise eğitiminin ardından, emlakçılık ve balıkçılık gibi mesleklerle uğraşmıştır. Ayrıca bir süre dayısının yanında çalışmış bu çalıştığı süre içerisinde Mavi Yıldızlar adlı bir müzik grubu ile tanışarak müzik dünyasına giriş yapmıştır.

Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan usta sanatçı Nejat Alp aslen Artvin, Hopa’lıdır. Babası Necmettin Alp Hopa, annesi Perihan Hanım ise Ayvalık doğumludur.

2017 yılına kadar yaşantısını İstanbul’da sürdürmüş, ardından eşi Dilek Hanım ile Bodrum’a yerleştiği açıklanmıştır.

İlk albümünü 1977 yılında müzik severler ile buluşturan Nejat Alp daha sonra, Tavernadan Sevgilerle, Evlendiğin Gün, Tavernada, Yenildim Gözlerine, Büyümü Yaptın, Tavernada 2, Boğaziçi Geceleri, Sitemim Var, Mehtaplı Geceler, Romantik Taverna, Canımdan Can İste, Bir şey Unutmadın Mı, Tövbe, Bizim Taverna, Sevenlerin Tavernası, Sabret Gönül, Seninleyim – Sıksa Da Canımı, Dön Be Kadınım, Yandı Gönlüm, Sultanım, Gökten Üç Elma Düşsün, Londra Konseri, New York Konserleri ’92, Her Mevsim, Yasak Aşk, Nerdesin, 2006 Berlin Konseri, Bir Öpsem, Nabza Göre Şerbet ve en son 2013 yılında Can-I Gönülden isimli albümlere imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz