Nehir Erdem

0

Nehir Erdem özellikle son yıllarda senaryolarını yazdığı diziler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Peki kimdir? Nehir Erdem, aslen nereli? nerede yaşıyor? kaç yaşında? daha bir çok bilinmeyen ve merak edilen sorunun cevabı kimnereli.net ‘te.

Nehir Erdem İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Trabzon’ludur, ancak doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Nehir Erdem evlimi? çocukları varmı?

Çocukluk yılları İstanbul sahilinin, boğazın en güzel noktalarında olan Beylerbeyi’nde geçmiştir. Evli olan Nehir Erdem’in bu evliliğinden bir oğlu, birde kızı vardır. Yaşantısını eşi ve iki çocuğu ile İstanbul’da sürdürmektedir. Beylerbeyi Lisesi’nden mezun olmuştur.

Senaryo yazarlığının yanı sıra şairlik yönü de kuvvetli olan yazar’ın bugüne kadar yayınlanan 9 kitabı bulunmaktadır.

Haftada en az 5 kitap okuyan Erdem ilk zamanlar Wattpad platformuna okuyucu olarak dahil olduğunu aktarmıştır. Ardından kendisi karalamalarını ve taslaklarını yazmaya başlamıştır. Daha sonra Wattpad’in gücünü keşfetmiş ve ilk yazdığı yazılardan daha ciddi bir şekilde yazmaya başlamıştır. Wattpad platformunda kazandığı kitle ile şaşıran Nehir Erdem’in yazdıklarının kitap haline geldiğini ardından bir sonraki adımları hayal ederek yazmaya devam ettiğini aktarmıştır. Özellikle Nobel Ödüllü bir esere imza atmak istediğini belirten Nehir Erdem hayat felsefesini ise Hayallerini Yüksek Tut, beklentilerini düşük diyerek açıklamıştır.

Nehir Erdem’in bugüne kadar senaryosunu yazdığı diziler Reyting rekorları kırmıştır. Hangi dizilerin senaryolarını yazdı?

2015 yılında İnadına Aşk – 2016 yılında Şahane Damat – 2017 yılında Ver Elini Aşk ve 2018 yılında Sen Anlat Karadeniz isimli dizilerin senaryolarına imzasını atmıştır.

2015 ve 2018 yılları arasında yazdığı kitaplar;

Deli Divane, Huysuz ve Ruhsuz, iki Entrika Bir Düğün – İsmail, Aşkın Adı Yahya, Aşk Olsun 1, Aşk Olsun 2, Görünenin Ötesinde, Çiçek Kızlar, Barut – Lodos’un Oğulları.

Son olarak usta ismin kendi kaleminden;

Sonra sen bir gün çekip gideceksin ve ben keşkelerimle bir gelecek kurmaya çalışacağım. Vapur her gün tam vaktinde kalkacak, kahveci aynı saatte süpürecek dükkanın önünü, çalar saatler hep aynı dakika çalacak, hayat devam edecek ve eşe dosta sorduğumda sıradan birgün diyecek.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz