Nehir Başterzi

0

Nehir Başterzi son dönemlerde müzik dünyasında ses getiren çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel sanatçı aslen Ordu’ludur. Lise eğitimini Hazır Giyim bölümü üzerine tamamlamış ardından Ege Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nü kazanmıştır. Ancak mesleki kariyerini müzik anlamında sürdürmek isteyince ailesinin de desteği ile Ege Üniversitesi’ndeki eğitimini dondurmuş ve şan, solfej ve keman eğitimi almaya başlamıştır.

Nehir Başterzi müzik hayatı;

Her dönem müziğe büyük bir ilgi duyan başarılı isim, lise yıllarında da arkadaşları ile birlikte müzik yapmış, şarkı söylemiştir. İlerleyen süreçte arkadaşlarının ve kuzenlerinin doğum günlerinde her çıktığında kendisine mikrofon uzatılmıştır. Verdiği bir röportaj’da şarkı söylemenin kendisi için bir tutku olduğunu dile getirmiştir.

2020 senesinde Gel isimli müzik çalışması ile ciddi bir çıkış yakalayan sanatçı’nın bazı kaynaklarda evli ve bir oğlu olduğu, ayrıca eşinin tekstil işi ile ilgilendiği belirtilmektedir.

Gel isimli şarkının söz ve müziği kendisine ait olan parçanın aranjesi çalışmasını ise Murat Yaprak üstlenmiştir. Ayrıca şarkının klibinde sinema dünyasının yakından tanıdığı ve Nehir Başterzi ‘nin yakın arkadaşı olduğu belirtilen Arda Kural kendisine eşlik etmiştir. Tekli single çalışması Decibel Music etiketi ile müzik severlerle buluşmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz