Nehar Eren

Nehar Eren hakkında merak edilen soruların cevapları. kaç yaşında? aslen nereli? spor kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1977 yılının Şubat ayında dünyaya gelen Nehar Eren aslen Ankara’lıdır. TED Ankara Koleji’ni bitirmiştir. Daha sonra Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi ile Bilkent Ünivresitesi’nde MBA okumuş, yine Bilkent Üniversitesinde Yüksek Lisans yapmıştır.

Kariyerine Ankyra Wolt Sports Club’da çalışarak adım atan Nehar Eren ardından EBMAS Wing Tzun Kung Fu Instructor’da görev almıştır. Devamında ise Ebmas Wing Tzun Kung Fu.

Uzun yıllardır uzak doğu sporları ile ilgilenen Nehar Eren Lise döneminde bu spora merak sarmıştır. Karake, Aikido, Judo ile başladığı savunma sanatı macerasına, Bruce Lee’den ve Yip Man’dan bildiğimiz wing chun ile devam etti. Ayrıca yurt dışında anti terör, birden fazla ve farklı silahı aynı anda kullanma, yüksek risk altında silahlı koruma, yüksek risk altında araç kullanma ve çatışma anında askeri ilk yardım gibi özel eğitimler almıştır.

günümüzde ise her Pazar saat 22:00 da TRT Belgesel ekranlarında Savunma Sanatları isimli program ile izleyicinin karşısında yer almaktadır.

07 Temmuz 2012 tarihinde Hande Eren ile evlenmiştir. Yaşantısını ailesi ile birlikte Ankara’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz