Necmettin Nursaçan

Necmettin Nursaçan ekran severler tarafından katıldığı canlı yayın programları ile merak konusu olmuştur. Ramazan ayı ve diğer zamanlarda da bir çok televizyon programında verdiği sohbetler büyük ilgi görmektedir. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Necmettin Nursaçan Kimdir?

Necmettin Nursaçan din adamı, imam hatip. Gerçek ismi İmdat Necmettin Çeven’dir. İsmini daha sonra mahkemeye başvurarak değiştirdiği belirtilmektedir. Babası Mahmut Bey, annesi ise Hikmet Hanım’dır. 9 kardeşli bir ailenin çocuğu, aynı zamanda şehit torunu’dur. Çocukluk yılları yoksulluk içinde geçmiştir. Lise son sınıfa kadar eğitim hayatını doğup büyüdüğü memleketi Kayseri’de tamamlamıştır.

Kayseri İmamhatip Lisesi ardından ise İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olmuştur.

Nursaçan fahri vaiz, imam hatip, Kuran kursu müdürü, merkez vaizi, il müftüsü ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı gibi pek çok görev de bulunmuştur.

Necmettin Nursaçan Nereli?

Necmettin Nursaçan Kayseri’lidir. Baba tarafından aslen Kayseri’nin Hacılar İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

15 Mayıs 1990 yılında Kayseri Müftülüğüne atanmış, geçmiş yıllarda Milli Selamet Partisi’nden milletvekili adayı olmuştur. 2005 yılında Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş 2007 yılında emekli olmuştur.
Necmettin Nursacan3

Necmettin Nursaçan Kaç Yaşında?

Necmettin Nursaçan 81 yaşındadır. Doğum tarihi 1942, doğum yeri Kayseri.

Necmettin Hoca’nın eşi Pakize Hanım’dır. Pakize Nursaçan ile evliliğinden 5 çocuğu vardır. Pakize Nurşaçan ile 1958 yılında evlenmiştir.

Bir dönem her Cuma 09:30’da ve Her Cumartesi 09:45’te Kanal 7’de sohbetleri ile ekran severlerin karşısına çıkmıştır. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı olan Nursaçan Hoca, 2021, 2022 ve 2023 yıllarında Kanal 7 ekranlarında Muhsin Bay ile birlikte, İftar Saati için kamera karşısına geçmiştir.

Ailem Yuvam, Huzurum ve Asr-ı Saadet’ten Tablolar isimli eserleri mevcuttur. Uzun süredir Necmettin Nursaçan’la Sohbetler isimli başlık ile youtube kanalında videoları yayınlanmaktadır.

Borsa, promosyon, gusül abdesti gibi konuların yanı sıra, Atatürk ve Cübbeli Ahmet Hoca ile ilgili yaptığı açıklamaları ve düşünceleri merak konusu olmuştur.

Resmi instagram hesabı @necmettinnursacantv ‘dir.

Kitapları:

Hüzünlü Kalplere Şefkatli Dokunuşlar
Ailem Yuvam Huzurum
Asr-ı Saadetten Tablolar


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz