Necmettin Nursaçan

1

Necmettin Nursaçan ekran severler tarafından katıldığı canlı yayın programları ile merak konusu olmuştur. Hakkında genellikle aslen nereli? kimdir? eğitimi, kaç yaşında? gibi soruların cevapları araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Necmettin Nursaçan Kimdir? Nereli?

Gerçek ismi İmdat Necmettin Çeven’dir. İsmini daha sonra mahkemeye başvurarak değiştirdiği belirtilmektedir. 1942 yılının Ocak ayında dünyaya gelmiştir. Aslen Kayseri’nin Hacılar İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Kayseri İmamhatip Lisesi ardından ise İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olmuştur.

15 Mayıs 1990 yılında Kayseri Müftülüğüne atanan Necmettin Nursacan Milli Selamet Partisi’nden milletvekili adayı olmuştur. 2005 yılında Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş 2007 yılında emekli olmuştur.

Necmettin Nursaçan Kaç Yaşında?

2021 yılı itibariyle 79 yaşındadır.

Evli ve 5 çocuk babası’dır. Bir dönem her Cuma 09:30’da ve Her Cumartesi 09:45’te Kanal 7’de sohbetleri ile ekran severlerin karşısına çıkmıştır. 2021 yılında yine Kanal 7 ekranlarında Muhsin Bay ile birlikte, İftar Saati için kamera karşısına geçmiştir.

Ailem Yuvam, Huzurum ve Asr-ı Saadet’ten Tablolar isimli eserleri mevcuttur. Uzun süredir Necmettin Nursaçan’la Sohbetler isimli başlık ile youtube kanalında videoları yayınlanmaktadır. Resmi instagram hesabını ise necmettinnursacantv olarak kullanmaktadır.

İlginizi Çekebilir :   Murat Şahin

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz