Necmettin Çobanoğlu

1953 yılında dünyaya gelen oyuncu Necmettin Çobanoğlu özellikle 1982 senesinde yayınlanmış olan Yılmaz Güney’in Yol filminde tanınmıştır.

Ortaokul eğitimi sırasında eğitimini tamamlamadan ayrılan Necmettin Çobanoğlu 1967 senesinde Yeşilçam çekim setlerinde yardımcı eleman olarak iş hayatına adım atmıştır.

Günümüzü kadar bir çok dizi ve sinema projesinde yer alan Necmettin Çobanoğlu aslen Erzincan Refahiye Hanzar Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

12 Eylül döneminde Sine-sen Yöneticisi olan Necmettin Çobanoğlu yargılanmış ve 1992 senesinde beraat etmiştir. 1999 senesinde ise ÖDP’den Milletvekili adayı olmuştur.

Işık Ekibi, Yapım Ekibi ve Dekor Tasarım gibi sinema dünyasının bir çok alanında görev almıştır. Bugüne kadar Yara ve Sarı Günler isimli sinema filmlerinde Yürütücü Yapımcı olarak görev aldı.

Oynadığı sinema ve diziler;

Kurşun Yarası, Beyaz Giyme Toz Olur, Denizin Dibinde hatçem, Büyük Buluşma, Janjan, Asi, Güz Sancısı, Yersiz Yurtsuz, Kars Öyküleri, Biraz Tub Biraz Biber, Hayat Devam Ediyor, İz, Yarım Kalan Mucize, Benim Adım Gültepe ve Kuzu gibi bir çok sinema ve dizide rol almıştır. En son Aşk ve Mavi dizisinde Mahmut karakterini canlandırmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz