Necla Köker

Necla Köker, Gensa Proje Endüstri Kimya San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Üyeliğinden emekli Nejla Köker’in kızıdır. Babası Yiğit Köker ise 1999 yılında Ankara’da yaşamını yitiren, Bayındırlık Bakanlığı Memurluğu, Türkiye Kömür İşletmesi Genel Müdürlüğü Ticaret ve Materyal Şubesi Raportörlüğü yapmış, siyaset adamı’dır.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Ankara Özel Yükseliş Koleji’nde tamamlamış ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Amerika New York’ta 9 sene aralıklarla yaşantısını sürdüren Necla Köker, ayrıca İletişim, Marka Konumlandırma, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler ve Satış Teknikleri üzerine bir çok eğitim almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra Fa Coach Academy’de koçluk eğitimini tamamlayan Necla Köker, en son Linked in profilinde doğayı, yüzmeyi, hayvanları, kitapları, arkadaşlarını, spor yapmayı, yemek yemeyi, seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi çok sevdiğini belirtmiştir.

08 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul Kadıköy’deki evinde siyanür ile intihar ettiği belirtilen Necla Köker’in yazdığı mektupta, eve gireceklerin dikkatleri girmelerini, ayrıca evden dışarı sızıp zarar vermemesi için kapının arkasını koli bandı ile kapatmaya çalıştığı açıklanmıştır.

Yapılan araştırmaların sonucunda, annesinin vefatının ardından bunalıma girdiği, trioid hastalığı nedeni ile psikolojisinin bozuk olduğu, ayrıca Kimya Mühendisi olduğu için siyanür maddesine kolaylıkla ulaşmış olabileceği değerlendirilmiştir. Uzun süredir ise evden çıkmadığı ve yalnız yaşadığı açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz