Necip Karakaya

Necip Karakaya rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1976 yılında dünyaya gelen usta oyuncu Necip Karakaya aslen Kayseri doğumludur. Babası’nın ismi İsmail Karakaya’dır. İmam Hatip Lisesi mezunu olan başarılı isim İlahiyat ve Türk Müziği eğitimi almış, özellikle Tasavvuf müziği ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Katıldığı sohbet meclislerinde dini ve milli konular üzerine ciddi bir bilgi ve birikim oluşmuş, ardından telezizyon ve radyo programları ile bilgi birikimini aktarmıştır. Günümüze kadar oyunculuğun dışında sunucu ve ses sanatçısı olarak hem yurtiçi, hem de yurtdışı’nda bir çok programa katılmıştır. Divan şiiri, Mesnevi ve yazmış olduğu şiirlere yaptığı besteleri beskekar ve şairler tarafından büyük bir beğeni ile karşılanmıştır.

Emine Tuncer Karakaya hanımefendi ile evlidir ve üç evladı vardır.

Necip Karakaya oynadığı sinema ve diziler;

2017 – Payitaht: Abdülhamid (Muallim İsmail Hakkı Bey) Dizi de Bülent İnal, Özlem Conkar, Hakan Boyav, Kevork Malikyan, Gürkan Uygun ve Can Sipahi gibi isimler de rol almıştır.
Mavera

MANS Medya LTD. ŞTİ. nde yönetici olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Mans Medya 1997 senesinde merhum İsmail Karakaya hocanın önderliğinde dini ve milli sahada yayın yapmak üzere kurulmuştur. MANS Medya Milli ve manevi değerler üzerindeki hassasiyeti ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz